Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
325.387
-0.83%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Kozan'da bir kamyona ulaşıldı

  Kozan'da baraj inşaatında meydana gelen patlama sonucu su altında kalan bir kamyona ulaşıldı.
  • 28.02.2012 - 20:31
  Kozan'da bir kamyona ulaşıldı

  Kozan da bir kamyona ulaşıldı #1

  Adana'nın Kozan ilçesindeki Gökdere Köprü Barajı Derivasyon Tüneli'nin kapağının patlaması sonucu suya kapılarak kaybolan işçilerin bulunması için yürütülen çalışmalarda su altında kalan bir kamyona ulaşıldı.

  İÇİNDE KİMSEYE RASTLANMADI

  Gökdere Köprü Barajı önündeki nehir yatağında çalışmalarını yürüten ekipler, burada suyun içinde çamuru gömülü bir kamyon olduğunu fark etti.

  Araç içinde kayıp işçiler olabileceği ihtimali üzerinde duran ekipler, çalışmaları bu alanda yoğunlaştırdı. İş makinesi ile aracın bulunduğu yeri kazan ekipler, parçalanmış şekildeki kamyonu sudan çıkardı. Kamyonun kasa bölümünden ayrılmış olan sürücü bölümünde arama yapan ekipler, içinde kimseye rastlamadı.

  Gökdere Köprü Barajı önündeki nehir yatağında oluşturulan toprak sette biriken suyun pompalarla tahliyesine devam edilirken, Mengen Barajı'ndan yarın doluluk nedeniyle su bırakılabileceği ihtimali nedeniyle nehir yatağına oluşturulan toprak set yükseltildi.

  Bu arada, şiddetini sürekli artıran yağmur da çalışmaları olumsuz etkilerken, işçilerin aileleri ise yağışa rağmen bekleyişlerini sürdürdü.

  Cuma günü Adana'nın Kozan ilçesindeki Gökdere Köprü Barajı Derivasyon Tüneli'nin kapağının patlaması sonucu 2 işçi yaralanmış, 10 işçi de suya kapılarak kaybolmuştu. Arama kurtarma çalışmalarında işçilerden Eyüp Altuntaş, Cumali Değirmenci ile Erkan Yiğen'in cesetlerine ulaşılmıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir