Petrol
114.5
0.23%
Euro
16.71
2.87%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
937.96
2.09%
Borsa
2402
0.47%
Bitcoin
489.540
3.36%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Kumburgaz'da kaybolan gençleri gören tanık konuştu

  Olayın görgü tanığı, gençlerin bindiği deniz bisikletinin bir sürat teknesi tarafından çekildiğini söyledi.
  • 20.08.2014 - 07:56
  Kumburgaz'da kaybolan gençleri gören tanık konuştu

  Kumburgaz da kaybolan gençleri gören tanık konuştu #1

  Kumburgaz'da kiraladıkları deniz bisikletiyle denize açılan ve bir daha kendilerine ulaşılamayan 5 genci bulmak için başlatılan çalışmalar sürüyor. Havadan ve denizden sürdürülen çalışmalar kapsamında görevliler, plajda bulunan şezlonglar ve deniz bisikletleri topladı. Bazı gençlerin ise plajda oturarak arama çalışmalarını izlediği görüldü. Kaybolan gençlerin bazı yakınları ayakta durmakta güçlük çekerken, bekleyişleri de sürüyor.

  "SÜRAT MOTORU GENÇLERİ KURTARMAYA ÇALIŞTI"

  Öte yandan gençlerin bindikleri deniz bisikletini gördüğünü söyleyen Burak Özçelik, "Pazar günü akşam saat 4-5 gibi denizdeydik. Yaklaşık 200-250 metre açıkta bir deniz bisikleti vardı. İçerisindeki insanları saymadık ama kalabalıktı. Bir sürat teknesi geri çekmeye çalıştı ama kıyıya çektiğini teyit etmiyorum. Kıyıya getiremedi. Bu arkadaşların olduğu, tabi onlar mı bilemiyorum ama 4-5 kişi vardı içinde. Çekmeye çalıştı ama çekemedi. İki tane deniz bisikleti vardı. Biri oranj renk bir tanesi mavi renk. Mavi renk olanı kayıkla bir arkadaşımız kurtardı. İçerisinde bu dört beş kişini olduğu oranj renkte olan deniz bisikletini sürat motoru çekmeye çalıştı ama getiremedi. Dalga çoktu. Daha sonrasında ipi çözdü ve bıraktı. Kıyıya gelmedi ve açıldılar" dedi.

  "BİSİKLETİ BIRAKIP GELSEYDİLER YÜZEBİLİRLERDİ"

  Özçelik, çok fazla dalga olduğunu ve kıyıya yakın olan gençlerin bisikleti bırakarak yüzmediklerini belirterek, "Sürekli gelmek için mücadele veriyordu ama yüksek dalga ve fazla rüzgar olduğundan gelemediler. Deniz bisikletini bırakmadılar. Bırakıp gelselerdi. Yüzebilirlerdi. Yakın bir mesafedeydiler. Herhangi bir yardım talebinde bulunulmadı, hiç öyle bir şey duymadık zaten öyle bir şey olsa insanlar bir şekilde daha fazla yardımcı olmak için gider. Onlar imdat diye bağırsa yardım isteselerdi bir şekilde insanlar giderdi. Akşam beş gibi oldu hadise. Bir daha söylüyorum bu gördüklerim onlar olmayabilir de başkaları da olabilir bilemiyorum. Çünkü kaybolan arkadaşların yüzlerini teyit edemem. Uzak bir mesafeden gördüm. Kalabalık olduklarını gördüm. Ama oranj renkti evet kaybolan denizi bisikleti oranj renkmiş" şeklinde konuştu.

  "İŞ ARKADAŞLARI İLE EĞLENMEYE GELMİŞLERDİ"

  Kaybolan gençlerden Serdar ve Doğan Demir'in amcası Mustafa Demir yeğenlerinin iş arkadaşları ile eğlenmeye geldiğini belirterek, "Yeğenlerim burada aileleri ile birlikte İstanbul avcılarda ikamet ediyorlar. Yeğenlerim dediğim 2 kardeşler Serdar ve Doğan Demir. İş arkadaşları ile birlikte deniz bisikletini kiralıyorlar. Denize açılıyorlar, gidiş o gidiş. Ama pazar günü hava şartları çok kötüymüş. Canlı tanıklarda var. Ama maalesef 50-100 liraya 5 insanın canına mal olmuş oluyorlar. Biz yetkililerden ilgi bekliyoruz. Gerçekten bu insanları bir an evvel kurtarmalarını canlı ya da değilse de ölülerinin bulunmasını istiyoruz" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir