Petrol
96.09
-0.52%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
389.682
-6.69%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C
  Esenyurt'taki lezbiyen sevgili cinayetinde karar açıklandı

  Esenyurt'taki lezbiyen sevgili cinayetinde karar açıklandı

  Esenyurt'ta, kendisini terk ederek erkek arkadaşıyla evlenme planı yaptığını öğrendiği 4 yıllık sevgilisi Seher Demir'i öldüren Hülya Ceylan "Kasten adam öldürme" suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
  • 24.02.2015 - 11:02

  EVVEL.JPG

  Esenyurt'ta 29 Nisan 2014 tarihinde meydana gelen olay sonrası, "Kasten adam öldürme" suçundan müebbet hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Hülya Ceylan'ın yargılandığı dava karara bağlandı.

  SAVCI MÜEBBET İSTEDİ

  Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında esas hakkındaki mütalaasını veren duruşma savcısı Metin Şentürk, maktul Seher Demir'in 3-4 yıldır Hülya Ceylan ile cinsel ilişki yaşadığını belirterek, "Maktulün aynı işyerinde çalışan tanık E.A. ile evlenmeyi planladığı bu hususta ailelerinin girişimleri olduğu, maktulün bu ilişkiyi sanıktan sakladığı, bir şekilde bu ilişkiyi öğrenen sanığın, olayı hazmedemediği ve maktulle son bir kaç günde sık sık tartıştığı, olay günü de sinirlenen sanığın maktulün annesi ile beraber yaşadığı evine çağırdığı, evde sanığın beyanına göre maktulle aralarında tartışma çıktığı, sanığın sinirlendiği ve mutfaktan aldığı bıçakla maktulün üzerine yürüdüğü ve vücudunda otopsi tutanağına göre 5 adet kesici delici alet yarası ile yaraladığı,söz konusu kesici delici alet yaralarından iki tanesinin müstakil öldürücü nitelikte olduğuö yönünde görüş bildirdi. Maktulün bu şekilde aldığı yaralar ile iç kanama sonucu öldüğü hatırlatılan esas hakkındaki mütalaada, sanığın müebbet hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

  SANIĞIN SON SÖZÜ SORULDU

  Esas hakkındaki mütalaaya karşı son sözü sorulan sanık Hülya Ceylan, "Ne yaşadığımı ben biliyorum, söylediklerimin hepsi doğrudur, size bırakıyorum" dedi.

  Esenyurt taki lezbiyen sevgili cinayetinde karar açıklandı #2

  EVLİLİK PLANINI ÖĞRENİNCE EVİNE ÇAĞIRDI

  Ardından kararını açıklayan mahkeme, sanığın Seher Demir ile 3-4 yıllık cinsel ilişkisi olduğunu ancak maktul Seher Demir'in aynı işyerinde çalışan E.A. ile duygusal ilişki yaşadığı ve onunla evlenmeyi planladığına yer verdi. Seher Demir'in E.A. ile evlenme planını öğrenen Hülya Ceylan'ın bu duruma tepki gösterdiğini kaydeden mahkeme, "Sanık bu olaya tepki gösterip kızdı, sinirlendi, olayı hazmedemedi, kıskandı. Bu olayı öğrendikten sonra maktulle, bu olaydan kaynaklanan kızgınlık ve sinirle son birkaç günde sık sık tartıştı, olayı kabullenemedi'' görüşüne yer verdi.

  8 YERİNDEN BIÇAKLADI

  Sanığın olay günü bu konuyu konuşmak üzere maktul Seher Demir'i annesi ile yaşadığı eve çağırdığını belirten mahkeme, "Olay günü görüşmek amacıyla sanığın annesi ile beraber yaşadığı boş kalan eve telefonla maktuleyi çağırdı. Sanık ile maktule arasında yukarıda açıklandığı şekilde maktulenin tanık E.A., ile evlilik hazırlıkları içerisinde olmasından kaynaklanan ve sanığın bu olayı hazmedememesi nedeniyle çıkan tartışmada, mutfaktan aldığı bıçakla maktulenin üzerine yürüdü. Maktuleye ait otopsi raporu içeriğine göre 8 kesici delici alet yarasının bulunduğu, akabinde sanığın olay mahallini terk ederek evden çıktığı, maktuleyi kurtarmak amacıyla bir çaba göstermediği, sonra yolda tesadüfen karşılaştığı eniştesi E.A.'ya durumu anlattığı görüşüne yer verdi.

  HAKSIZ TAHRİK İNDİRİMİ YAPILMADI

  Sanık Hülya Ceylan'ın bu eylemi nedeni ile Seher Demir'in öldüğünü hatırlatan mahkeme, bu ölüm şekline göre 'öldürmeye yönelik kastın kabulünün gerektiğini' belirterek, sanığa, "Kasten adam öldürme" suçundan müebbet hapis cezası verdi. Sanık hakkında 'haksız tahrik indirimi' uygulanmadı.

  İYİ HAL İNDİRİMİ DE YOK

  Sanığın bıçaklama olayından sonra kimseye haber vermeden olay yerini terk ettiğine ve tesadüfen karşılaştığı eniştesine bilgi verdiğine dikkat çeken mahkeme, sanığın yargılama aşamasındaki davranışları ve suçu işleyiş biçimine dikkat çekerek sanık hakkında 'iyi hal indirimi' hükümlerinin uygulanmasına da yer olmadığına karar verdi.

  İNDİRİMLERLE CEZA 10 YILA DÜŞECEKTİ

  TCK 29. maddeye göre 'haksız tahrik indirimi' uygulanan hallerde 'ağırlaştırılmış müebbet hapis' cezası 18 yıldan 24 yıla, 'müebbet hapis' cezası da 12 yıldan 18 yıla kadar indirilebiliyor. Bu hüküm uygulansa idi Hülya Ceylan'ın cezası 12 yıla indirilebilecekti. Ayrıca sanığa verilen ceza altıda bir oranında indirime tabi tutulacaktı. Buna göre Hülya Ceylan'ın cezası 12 yıldan 10 yıla düşürülebilecekti.

  İstanbul'da lezbiyen aşık cinayeti

  Esenyurt taki lezbiyen sevgili cinayetinde karar açıklandı #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir