Petrol
76.52
-0.84%
Euro
19.6807
-0.03%
Dolar
18.6455
0.04%
Altın
1.072
0.09%
Borsa
4856
0.60%
Bitcoin
324.839
2.02%
12ºC
İstanbul
Hafif yağmur 12 C

  Marmaris polisinden 'huzur ve güven' denetimi

  Marmaris'te ypaılan huzur ve güven operasyonu kapsamında 2 bin kişi ile 1500 kişi aracın sorgusu yapıldı.
  • DHA
  • 18.06.2016 - 08:30
  Marmaris polisinden 'huzur ve güven' denetimi

  Marmaris Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya ve Yardımcısı Akif Olgun koordinesinde, Ramazan Bayramı sonuna kadar haftanın iki günü yapılacak olağan genel asayiş denetimlerinin ilki gerçekleştirildi. Terörle mücadele, asayiş, trafik ve güvenlik büro yanı sıra polis köpeklerinin katılımıyla gerçekleştirilen denetimler saat 23.00 sıralarında başladı. İlçenin giriş-çıkışları kesildi. Türkiye'de 300 metre uzunluğu, 112 sıralı disko ve gece kulüpleriyle tek olma özelliğine sahip olan Barlar Sokağı'nın giriş çıkışlarında kimlik sorgulaması yapıldı. İlçe'nin giriş ve çıkışı olan Muğla ile Datça Karayolu kapatılarak tüm araçların sorguları yapıldı. Yat Limanı ve oteller bölgesi olarak bilinen Uzunyalı Mevkii'ndeki işletmelerde ruhsat denetimi yapıldı.

  35 GÖZALTI

  Üç saat süren huzur operasyonlarında yaklaşık 2 bin kişinin GBT (Genel Bilgi Taraması) ve 1500 aracın sorgusu yapıldı. Mahkeme tarafından hakkında yakalama ve zorla getirme kararı bulunan 35 kişi gözaltına alındı. Ruhsatsız bir işyerinde kumar oynadığı tespit edilen 8 kişi yakalandı. Kumar masasında bulunan para pulları, 9 bin lira ve 450 dolar el konuldu. Üç kişiden ruhsatsız silah alınarak 6 bin 136 sayılı Silah Kanunu'na muhalefetten işlem yapıldı. Açma ve kapama saatlerine uymayan 17 işyerine tutanak tutuldu.

  Marmaris polisinden huzur ve güven denetimi #1

  HAFTANIN İKİ GÜNÜ DEVAM EDECEK

  Denetimlere bizzat katılarak sicil taraması yapan Marmaris Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya, "İlçe genelinde her gün yaptığımız periyodik uygulamalarımızı arama kararları ile genişlettik. Haftanın farkı iki gününde ilçenin tümünü kapsayan huzur ve güven adı altında genel asayiş uygulamalarımızı gerçekleştireceğiz. Ramazan Bayramı'na kadar sicil tarama, araç sorgusu ve iş yeri denetimleri artarak devam edecektir" dedi.

  Marmaris polisinden huzur ve güven denetimi #2

  Ankara'dan ailesiyle tatile gelen 33 yaşındaki bir tekstil firması müdürü Mahmut Yıldırım, "Polisin yaptığı denetimler sevindirdi. Gönül rahatlığı ile tatilimi yapmak huzur verici. Huzur ve güvenimizi sağlayan polislere teşekkür ederim" diye konuştu.

  Marmaris polisinden huzur ve güven denetimi #3


  Marmaris polisinden huzur ve güven denetimi #4

  Marmaris polisinden huzur ve güven denetimi #5

  Marmaris polisinden huzur ve güven denetimi #6


  Görüş Bildir