Euro
11.1744
0.85%
Dolar
9.5968
1.02%
Altın
557.58
2.27%
Borsa
1.471
1.07%
Bitcoin
606.501
-0.70%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

  Mersin'de ilkokul öğretmeni öğrencisine şiddet uyguladı

  İlkokulda görev yapan ve psikolojisi bozuk olduğu iddia edilen öğretmenin, öğrencilerine şiddet uyguladığı ortaya çıkmasıyla hakkında suç duyurusunda bulunuldu.
  • İHA
  • 06.10.2021 - 12:38
  • Güncelleme : 06.10.2021 - 13:37
  Mersin'de ilkokul öğretmeni öğrencisine şiddet uyguladı

  Mersin Akdeniz'de bulunan ilkokulda, bir öğretmenin şiddet uyguladığı iddiası öne atıldı.

  Sınıf öğretmeni olan S.A.Ö., kendisine ait düdüğe ellediği gerekçesiyle 9 yaşındaki B.T.'ye şiddet uyguladı.

  9 KERE TOKAT ATTI

  3'üncü sınıfa üst üste 2 dersi olan öğretmen, tenefüs zili ile sınıftan ayrıldı.

  Yeniden derse geldiğinde sınıftaki öğrenciler, öğretmene ait düdüğe dokunulduğunu söyledi.

  Bunun üzerine öfkelenen öğretmen, B.T.'nin yüzüne 9 kere tokat atarak küçük çocuğun yüzünü çizdi. Yüzünde kızarıklıklar oluşan çocuk, eve gider gitmez olayı ailesine anlattı.

  Mersin de ilkokul öğretmeni öğrencisine şiddet uyguladı #1

  ŞİKAYETÇİ OLDULAR

  Anne Mesude Turan ile baba Halit Turan, hastaneye giderek darp raporu aldı. Yaşanan olaya öfkelenen aile, karakola giderek öğretmen S.A.Ö.'den şikayetçi oldu.

  Mersin de ilkokul öğretmeni öğrencisine şiddet uyguladı #2

  "SURATINDA TIRNAK İZLERİ VARDI"

  6 çocuk babası Halit Turan, “Oğlum okulda öğretmenin düdüğüne dokunmuş, o da böyle bir tepki vermiş, çocuğa 9-10 tane tokat atıp eve göndermiş. Suratında belirgin tırnak ve tokat izleri vardı. Biz de hastaneye götürdük, öğretmenin şiddet uygulandığına dair rapor aldık. Öğretmenle ilgili işlem başlatılmasını bekliyoruz. Öğretmen de itiraf ediyor zaten, inkar etmiyor. Öğretmen dokunduğunu görmemiş arkadaşları şikayet edince dışarıdan gelip çocuğa öyle bir tepki vermiş.” diye konuştu.

  Mersin de ilkokul öğretmeni öğrencisine şiddet uyguladı #3

  "ÇOCUĞUN SINIFINI DEĞİŞTİRDİLER"

  Öğretmenle de okul idaresiyle de görüştüğünü belirten baba Turan, “Öğretmenin kendisiyle de görüştüm, eşi de aradı, okul müdürü de aradı. İlçe Milli Eğitim Müdürü ile de görüştük, ona da fotoğrafları ve videoları attık ama hiç kimseden bu olayla ilgili ne bir düzeltme ne bir işlem yapıldı. Hiçbir şey yapmadılar, öyle bekliyoruz. Çocuk da şu anda okula gitmiyor. Çocuğun sınıfını değiştirdiklerini öğrendim. Öğretmen sınıfında duruyor ama benim oğlumun sınıfını değiştirip 3 yıllık arkadaşlarından ayırmışlar. Özürleri kabahatlerinden büyük.” ifadelerini kullandı.

  Mersin'de ilkokul öğretmeni öğrencisine şiddet uyguladı VİDEO


  "PSİKOLOJİSİ BOZUK"

  Öğretmenden şikayetçi olduklarını kaydeden Turan, “Bütün işlemleri başlattık, avukatımızla beraber ilçe karakoluna gidip şikayetçi olduk. Biz gereken bütün kanuni yollardan başvurumuzu yaptık. Öğretmen, psikolojisinin bozuk olduğunu, babasını kaybettiğini, o yüzden böyle aşırı bir tepki verdiğini söyledi. Zaten bize mesaj da yazmış. Telefonda kendisine de söyledim ‘Bunlar çocuk, sizin böyle bir tepki vermeniz doğru değil. Siz çocuklara böyle davranırsanız sizi kim toplayabilir o sınıfın içinde? Hepsi küçücük çocuk’ dedim.” şeklinde konuştu

  Mersin de ilkokul öğretmeni öğrencisine şiddet uyguladı #4

  "AYNI ÖĞRETMENDEN ŞİDDET GÖREN ÖĞRENCİLER VAR"

  Aynı öğretmenin, sınıfta başka öğrencilere de şiddet uyguladığını öğrendiklerini iddia eden Turan, “Öğretmenin açtığı velilerinin grubu var o grupta biz fotoğrafları, videoları atınca o insanlar da bunu yaşadıklarını söylüyorlar. Aynı öğretmenden bu şiddeti gören öğrenciler var. O öğretmen grubu sildi. Ama biz o velilere de ulaşabiliriz, çünkü hepimiz aynı mahallede oturuyoruz, çoğumuz birbirimizi tanıyoruz. Bunların yaşanmaması lazım, bunlar çocuk. Yaşanmasını kim ister? Kendi çocuğuna ya da başkasının çocuğuna böyle bir zararın gelmesini kim ister?” dedi.

  "BİZE ESKİDEN İYİ DAVRANIRDI"

  Öğrenci B.T. de yaşadıklarını şöyle anlattı:
  “Cuma günü beden eğitimi dersindeydik. Zil çaldı, içeriye girdik. Düdüğünü elledim diye geldi tokat attı. Yüzümün bir tarafına 5, diğer tarafına 4 tokat attı. Yüzümde tırnakları nedeniyle çizikler oluştu. Dersten çıktık hastaneye gittik, rapor aldık. Öğretmenimiz bize eskiden iyi davranırdı ama şimdi kötü davranıyor. Arkadaşlarım yaramazlık yaptığında hep onlara tokat atıyor, dövüyor. Nedenini bilmiyorum.” dedi.

  Mersin de ilkokul öğretmeni öğrencisine şiddet uyguladı #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir