Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
571.916
5.10%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Mide balonu ameliyatı olan kadın hayatını kaybetti

  Kilolu olmamasına rağmen mide balonu ameliyatı olan 42 yaşındaki Nirvan Sahil, hayatını kaybetti.
  • 04.06.2015 - 09:34
  Mide balonu ameliyatı olan kadın hayatını kaybetti

  Mide balonu ameliyatı olan kadın hayatını kaybetti #1

  İstanbul’da yaşayan ve yurt dışı bağlantılı ayakkabı ticareti yapan 42 yaşındaki Nirvan Sahil, yakınları ve arkadaşlarının karşı çıkmasına rağmen 1 ay önce mide balonu ameliyatı oldu. Ameliyattan sonra İzmir’in Konak ilçesinde bulunan erkek arkadaşını ziyarete giden Sahil, önceki akşam rahatsızlandı.

   

  DOKTORU "İLAÇLARINI AL GEÇER" DEDİ

  Sahil’in ağrılarının artması üzerine erkek arkadaşı E.E., genç kadını ameliyat eden doktorunu arayıp durumu bildirdi. İddiaya göre İstanbul’da bulunan doktor, telefona istediği Nirva Sahil’e “İlaçlarını kullan, geçer” dedi. Bunun üzerine Sahil, yanında bulunan ilaçları kullandı ancak sadece 4 saat sonra hayatını kaybetti.

  Mide balonu ameliyatı olan kadın hayatını kaybetti #2

  KİLOLU DEĞİLDİ

  Nirva Sahil’in ölüm haberini alan arkadaşları gözyaşlarına hakim olamadı. Arkadaşları Sahil’in kilolu olmamasına rağmen mide balonu ameliyatı olduğunu belirtti. Nirva Sahil’in kesin ölüm nedeninin yapılacak otopsi sonucu ortaya çıkacağı bildirildi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü ifade edildi.

  MİDE BALONU NEDİR?

  Mide balonu (zayıflama balonu) şişmanlığın tedavisinde kullanılan silikon bir balon yöntemi. Mideye endoskopik olarak balon yerleştiriliyor ve bu yerleştirme sırasında balon sıvı ya da hava ile şişiriliyor. Balon 6 ay süreyle mide içerisinde kalıyor ve endoskopik yöntemle çıkarılıyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir