Euro
10.8206
0.65%
Dolar
9.2782
0.72%
Altın
532.15
0.83%
Borsa
1.432
-0.08%
Bitcoin
612.500
2.54%
15ºC
İstanbul
Güneşli 15 C

  Muğla Valiliği, taksicilerin uyması gereken kuralları hatırlattı

  Yaşanan taksici krizlerinde İstanbul'dan sonra Muğla'da da Valilik tarafından uyarılarda bulunuldu. Taksi şoförlerinin müşterilere yaklaşımına ilişkin kararlar yayınlandı.
  • İHA
  • 11.10.2021 - 17:31
  • Güncelleme : 11.10.2021 - 17:34
  Muğla Valiliği, taksicilerin uyması gereken kuralları hatırlattı

  İstanbul’da yaşanan taksici krizi tartışma konusu haline gelirken, ülkenin çeşitli bölgelerinde de benzer manzaralar görülüyor.

  Muğla'da da vatandaşların taksicilere yönelik şikayetlerinin artmasının ardından Valilik harekete geçti.

  Muğla Valiliği, ticari taksilerin uyması gereken kuralları hatırlatan kararları yayınladı.

  YÜKSEK ÜCRET TALEPLERİNE VE UYGUNSUZ DAVRANIŞLARA KARŞI UYARI

  Muğla Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “Muğla sınırları içinde bazı ticari taksi şoförlerinin; kısa mesafe, çok uzun mesafe ya da olumsuz hava koşullarında veya trafiğin yoğun olduğu saatlerde yolcu almadığı yönünde vatandaşlar tarafından şikayetler gelmektedir. Bunun yanında, ödeme konusunda (bozuk para) sorun çıkarıldığı, özellikle yabancı turistler başta olmak üzere farklı şehirlerden gelen vatandaşlarımızın gidecekleri adresleri bilmemelerini fırsat bilerek ulaşım güzergâhını uzatarak yolculardan yüksek ücret talep ettikleri de şikayetler arasında yer almaktadır. Araç içerisinde yüksek sesle müzik dinlediği, seyir halinde iken cep telefonu ile oyun oynadığı, uzun süreli yüksek sesle konuşarak yolcuları rahatsız ettiği, araç içerisinde sigara içtiği, alkollü iken araç kullandığı, uygunsuz tutum ve davranışlarda bulunduğu vatandaşlarımızdan gelen şikâyet ve taleplerden anlaşılmaktadır.” denildi.

  İDARİ PARA CEZALARI UYGULANACAK

  Emre aykırı hareket eden kişiye söz edilen kanun maddesinde belirtilen idari para cezaları uygulanacağı hatırlatılan yazıda, kamu düzeninin korunması, vatandaşların huzur ve güvenliği için il sınırları içinde aksine davranan şoförler hakkında ilgililerin bildirimi halinde tespit tutanağı düzenlemeye kolluk kuvvetleri ve belediye trafik zabıtası yetkili olduğu ve adli/idari işlemler yapılarak, gerekli idari para cezası uygulanacağı açıklandı.

  Muğla Valiliği, taksicilerin uyması gereken kuralları hatırlattı #1

  Muğla Valiliği, taksicilerin uyması gereken kuralları hatırlattı #2

  Muğla Valiliği, taksicilerin uyması gereken kuralları hatırlattı #3

  Muğla Valiliği, taksicilerin uyması gereken kuralları hatırlattı #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir