Petrol
111.65
0.87%
Euro
17.3157
0.11%
Dolar
16.1712
0.59%
Altın
966.79
0.06%
Borsa
2375
0.00%
Bitcoin
484.219
1.86%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 19 C

  Muhtarın 'ölmeyi yasakladığı' mahallenin camisi tamamlandı

  Manisa Saruhanlı ilçesinde geçen yıl yıkılan caminin ardından yenisi yapılana kadar 'Ölmeyi yasaklıyorum' anonsu yapan Muhtar Bilal Arslan, yeni camiye kavuştu.
  • DHA
  • 20.01.2018 - 10:54
  Muhtarın 'ölmeyi yasakladığı' mahallenin camisi tamamlandı

  Manisa'nın Saruhanlı ilçesine bağlı Tirkeş Mahallesi'nde, geçen yıl camilerinin yıkılmasının ardından, yenisi yapılana kadar 'Ölmeyi yasaklıyorum' anonsu yapan Muhtar Bilal Arslan, arzu ettiği camiye kavuştuklarını söyledi.

  Muhtarın ölmeyi yasakladığı mahallenin camisi tamamlandı #1

  1 YIL SONRA YENİSİNE KAVUŞTULAR

  Saruhanlı'nın kırsal mahallerinden biri olan, 1200 nüfusa sahip Tirkeş Mahallesi'nin Muhtarı Bilal Arslan, yaklaşık bir yıl önce mahalledeki 60 yıllık caminin yıkılması ardından, yeni yapılana kadar ölmeyi yasakladığı açıklamasıyla gündeme geldi.

  Aradan geçen 1 yılın ardından, Muhtar Arslan, hem Saruhanlı Belediyesi'nin hem de mahalle sakinlerinin destekleriyle camiyi yaptırdı.

  Muhtarın ölmeyi yasakladığı mahallenin camisi tamamlandı #2

  CAMİ 1 AY ÖNCE FAALİYETE GEÇTİ

  Yeni yaptırdıkları caminin 1 ay önce faaliyete geçtiğini dile getiren Arslan, artık caminin musalla taşının ve Almanya'daki amcasının vefatı üzerine oradan getirilelenle birlikte iki tabutları bulunduğunu dile getirdi.

   

  Muhtarın ölmeyi yasakladığı mahallenin camisi tamamlandı #3

  "YAKLAŞIK 400 BİN LİRAYA MÂL OLDU"

  Muhtar Arslan, "Geçtiğimiz yıl mahalledeki camimiz eski olduğu çeşitli yerlerinde yıkıklar oluştu. Daha sonra Saruhanlı Kaymakamlığına başvurarak 'Camimimiz yıkılıyor ve biz bunu yenilemek istiyoruz' dedik. Ardından Saruhanlı Belediyesi'ne başvurdum, yıkılması kararı aldırdım. Yıkım esnasında camideki musalla taşımız da zarar gördü, tabutlarımızım hepsi de kırıldı. Tabutlar ve musalla taşı olmadıktan sonra ben de mahallede halka anons yaparak, 'İkinci bir emre kadar ölüm yasağı koyuyorum' dedim. Ölüm yasağı koyduğum süreçte, yaklaşık iki gün sonra Almanya'daki amcam vefat etti. Bu zamana kadar geçen süreç içerisinde Saruhanlı Belediyemizin ve mahalle sakinlerimizin yardımlarıyla camimizi tekrar yaptırdık. Yaklaşık 400 bin liraya mâl oldu. Artık musalla taşımız da tabutumuz da var."

  Muhtarın ölmeyi yasakladığı mahallenin camisi tamamlandı #4

  Muhtarın ölmeyi yasakladığı mahallenin camisi tamamlandı #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir