Euro
15.4589
-0.32%
Dolar
13.6841
0.15%
Altın
782.41
0.43%
Borsa
1.895
0.79%
Bitcoin
784.511
1.19%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C

  Necla Sağlam cinayetinde iddianame hazır

  Evinde yalnız yaşayan 23 yaşındaki Necla Sağlam'ı bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanık hakkında iddianame hazırlandı.
  • 11.07.2016 - 11:33
  Necla Sağlam cinayetinde iddianame hazır

  Zonguldak'ta evinde yalnız yaşayan Necla Sağlam'ı bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Sağlam'ın (23) evinde bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianame, Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İddianamede, tutuklu Tolga Kudu hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Tolga Kudu'yu, Sağlam'ın mutfak balkonundan alt kata su sızması nedeniyle Murat K.'nın aradığı aktarılan iddianamede, sanığın, maktulün evine giderek incelemelerde bulunduğu belirtildi.

  Necla Sağlam cinayetinde iddianame hazır #1

  BİR GÜNDE İKİ KEZ GENÇ KIZIN EVİNE GELDİ

  Sanığın daha sonraki günlerde su sızıntısını gidermek maktulün evine giderek inceleme yaptığı anlatılan iddianamede, şu ifadelere yer verildi:

  "Maktulün evi yakınlarında bulunan 10 farklı noktadan alınan kamera kayıtlarına göre, Tolga Kudu'nun elinde, içerisinde su sızıntılarını önlemek amacıyla derz olan beyaz renkli poşetle 23 Şubat saat 18.13 sıralarında Sağlam'ın evinin bulunduğu binaya giriş yaptığı ve 37 dakika sonra binadan ayrılmıştır. Birçok yaya ve iş yerinin bulunduğu istikametin aksine araç trafiğinin az olduğu ve daha az aydınlatma bulunan binanın arka kısmına denk gelen Kadırga Caddesi'ne çıkan merdivenlerden yukarı çıkarak, Sağlam'ın evinin bulunduğu binanın arkasından Gazipaşa Caddesine devam etmiştir. Aynı gün tekrar geri dönerek Sağlam'ın apartmanına girdiği ve 7 dakika sonra buradan ayrıldığı görüntülere yansımıştır."

  Necla Sağlam cinayetinde iddianame hazır #2

  HIRSIZLIK VE CİNSEL SALDIRI YOK

  İddianamede, ayrıca Kudu ile Sağlam arasında husumetin bulunmadığı, maktulün evinde hırsızlık yapılmadığı, cinsel saldırıya maruz kaldığına yönelik emare ve bulgunun yer almadığına işaret edildi. Sanığın, hiçbir sebep yokken maktulün başına vurarak yaralamasının ardından mutfak çekmecesinde bulunan çöp poşetiyle boğduğu ve daha sonra bıçakla boğazını kestiği kaydedilen iddianamede, Cumhuriyet Başsavcılığı, eylemini "vahşiyane ve sebepsiz şekilde canavarca hisle" yaptığı gerekçesiyle Tolga Kudu hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis talebinde bulundu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir