Dolar
6.839
0.4007%
Euro
7.6126
0.8652%
Altın
1730.14
0.6785%
Borsa
105388.13
0.0269%
G. Altın
380.143
0.9869%
Bitcoin
64549.49
0.7674%
18ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 18 C

  Osmaniye'de annesi ölünce konuşmayı bırakan çocuk

  Osmaniye’de nnesinin ölümünden etkilenen 10 yaşındaki Aydın Ala 7 yıldır kimseyle konuşmuyor, konuşulanlara da tepki vermiyor.
  • Ajanslar
  • 16.10.2015 - 13:17

  Osmaniye'de annesi ölünce konuşmayı bırakan çocuk

  Söğütlüdere köyünde yaşayan 10 yaşındaki Aydın Ala, henüz 3 yaşındayken annesi Nazmiye Ala'nın pankreas kanserinden ölmesinden etkilendi.

  SON SÖZÜ "ANNEM ÖLDÜ BİR DAHA GELMEYECEK" OLDU

  Aydın'ın son sözü “Annem öldü bir daha gelmeyecek” oldu. Minik Aydın o gün bugündür ne kimse ile konuşuyor ne konuşulanlara tepki veriyor. 3 yaşına kadar sağlıklı bir çocuk olan ve hatta televizyon izlerken şarkılara eşlik eden Aydın Ala’nın bu hastalığına çare bulunamıyor.

  Osmaniye'de annesi ölünce konuşmayı bırakan çocuk VİDEO

  EŞİ PANKREAS KANSERİNDEN ÖLDÜ

  Aydın'ın babası Mustafa Ala ise maddi imkansızlıklardan dolayı çocuğunun hastalığına çare bulamadığından yakınıyor. Çocuğunun bu durumdan kurtulması için imkanları ölçüsünde tedavi ettirmeye çalıştığını söyleyen Mustafa Ala, “Eşim Nazmiye Ala 7 yıl önce pankreas kanserine yakalandı. Eşimin tedavisi için 7 tane ineğim vardı hepsini sattım. Gaziantep’te eşim tedavi oluyordu. Ancak hastalığa yakalandıktan 5 ay sonra hastanede öldü. Annesi öldüğünde Aydın 3 yaşındaydı. Bizimle konuşuyor yaşıtları gibi gülüp oynuyordu. Annesini defnettiğimiz gün Aydın evde ‘Annem öldü, annem bir daha gelmeyecek, annem yok’ gibi sözler söyledi. Ertesi gün Aydın sustu hiç kimseyle konuşmadı. Kendisi konuşmadığı gibi bizim söylediklerimize de bir tepki vermedi. 7 yıldır Aydın konuşmuyor. Sanki çevresinde biz yokuz. Sanki bizi hiç duymuyor gibi. Ben oğlumu tedavi ettirmek için Osmaniye’ye götürdüm Adana’ya götürdüm. Doktorlar bu durumun psikolojik olduğunu söyleyerek ilaç verdiler. Ama Aydın’da bir düzelme olmadı. Ben Allah rızası için yetkililerden yardım bekliyorum” şeklinde konuştu.

  KİMSEYLE KONUŞMUYOR

  Baba Mustafa Ala, köy şartlarında iki çocuğuna hem annelik hem babalık yapmaya çalışıyor. Hastalığın yanı sıra yoksullukla da mücadele eden Mustafa Ala, Aydın’ın tedavisi için yardım istiyor. Aydın'ın ablası 12 yaşındaki Eşe Ala ise “Kardeşim benle konuşsun istiyorum” diyor.

  Kadirli ilçesinde bir özel rehabilitasyon merkezinde eğitim alan Aydın Ala, sağlığına kavuşacağı günü bekliyor.

  Görüş Bildir