Euro
10.0737
0.35%
Dolar
8.2775
0.06%
Altın
488.32
-0.04%
Borsa
1.461
0%
Bitcoin
469.420
-3.98%
9ºC
İstanbul
Güneşli 9 C
  Pınar Gültekin davasında adı geçen savcı istifa etti

  Pınar Gültekin davasında adı geçen savcı istifa etti

  Pınar Gültekin ile ilişkisi olduğu iddiası edilen savcı, istifa dilekçesini vererek görevden ayrıldı.
  • DHA
  • 11.04.2021 - 09:14
  • Güncelleme : 11.04.2021 - 09:28

  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin ,16 Temmuz'da ortadan kayboldu. Ailesinin başvurusu üzerine jandarma ve polis ekipleri, arama çalışması başlattı.

  CESET VARİLDE BULUNDU, KATİL TUTUKLANDI

  Çalışmalar sürerken genç kızın eski sevgilisi Cemal Metin Avcı gözaltına alındı. Avcı, Pınar Gültekin'i çıkan kavgada boğarak öldürdüğünü, cesedini ise bağ evindeki varile koyup yaktığını, üzerine de beton döktüğünü itiraf etti.

  Avcı'nın gösterdiği yerde bulunan varilde, Pınar Gültekin'in kısmen yanmış cesedine ulaşıldı. Gültekin, memleketi Bitlis'in Hizan ilçesinde toprağa verilirken, adliyeye sevk edilen Cemal Metin Avcı, 'canavarca hisle ve eziyet çektirerek adam öldürmek' suçundan tutuklandı.

  KATİLİN EK İFADESİNDE ADINI VERDİĞİ SAVCI...

  Bu arada Cemal Metin Avcı, tutuklanıp cezaevine gönderildikten bir süre sonra savcılığa başvurarak, "Ek ifade vermek istiyorum" dedi. El yazısı ile hazırladığı 6 sayfalık ifadesinde de katlettiği Pınar Gültekin´i suçlayan Avcı, ilişkileri olduğunu ve Pınar´ın bu ilişkiyi eşine söylemekle tehdit ederek kendisinden sürekli para istediğini iddia etti. Avcı, bu ifadesinin bir bölümünde de Muğla Adliyesi´nde görevli savcı D.Y.´den bahsetti.

  Pınar Gültekin davasında adı geçen savcı istifa etti #1

  SAVCI İLE İLİŞKİSİ VARDI İDDİASI

  Avcı ifadesinde, savcı D.Y.´nin de Pınar Gültekin ile ilişkisi olduğunu, savcı D.Y.´nin, Pınar´ın düşük notları için okul dekanı ve hocalarıyla görüştüğü, bir süre sonra da bu ilişkiden dolayı Pınar Gültekin´e baskı yapmaya çalıştığını öne sürdü.

  Bütün bunları Pınar´ın kendisine anlattığını söyleyen Avcı´nın iddiasına göre; Pınar kendisine, "Savcı D. bile bana bir şey yapamıyor, sen kimsin, sen mi yapacaksın" dedi.

  Avcı, savcının arabasını satmak istediğini, bu yüzden bir arkadaşının savcıyı kendisine yönlendirmesiyle tanıştıklarını da anlattı: "Ben başta savcı D. olayına inanmamıştım ama savcı ile tanıştıktan sonra inandım" dedi.

  Pınar Gültekin davasında adı geçen savcı istifa etti #2

  ADI GEÇEN SAVCI İSTİFA ETTİ

  Avcı´nın ifadelerinin ardından soruşturma başlatan HSK, bir başmüfettiş görevlendirildi. Bu süreçte tayini Erzurum´a çıkan savcı D.Y. izne ayrıldı, ardından da görevine başlamadan HSK´ya istifa dilekçesini gönderdi. D.Y. dilekçesinde istifa gerekçesini 'ailevi sebepler' olarak belirtti. HSK´nın başlattığı soruşturma devam ediyor.

  Soruşturma kapsamında istifa eden savcının yanı sıra Cemal Metin Avcı´nın ve ifadelerde adı geçen diğer kişilerin de ifadeleri alınacak. Savcı D.Y´nin Ankara´da avukatlık yaptığı öğrenildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir