Petrol
87.51
0.73%
Euro
19.6376
0.11%
Dolar
18.6357
0.02%
Altın
1.077
-0.24%
Borsa
5020
-0.51%
Bitcoin
322.956
-0.47%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C
  Pratisyen hekim hastaya tecavüzden tutuklandı

  Pratisyen hekim hastaya tecavüzden tutuklandı

  Tekirdağ'da meydana gelen olayda hekimin hastayı serumla uyuttuğu belirtildi.
  • 13.09.2013 - 11:15

  Pratisyen hekim hastaya tecavüzden tutuklandı #1

  Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi İlçesi'nde görev yapan pratisyen doktor T.A., muayenehanesine gelen, evli ve 2 çocuk annesi A.U.'yu ilaçlı serum vererek bayılttıktan sonra tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı.

  Eşi polis memuru olan ve psikolojik tedavi gördüğü ileri sürülen A.U., karnındaki gaz şikayeti nedeniyle Dr. T.A.'nın muayenehanesine gitti. Muayenenin ardından kadın, Dr. T.A.'nın, kendisine serum verip bayılttıktan sonra tecavüz ettiği iddiasıyla polise başvurdu.

  HEKİM HASTAYA TECAVÜZ ETTİ

  Gözaltına alınan T.A. delil yetersizliği nedeniyle serbest bırakıldı. Savcılık talimatıyla doktor ve hastanın iç çamaşırları, kıyafetleri ile serum şişesi incelenmek üzere kriminal laboratuara gönderildi.

  BULGULARA RASTLANDI, CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

  Laboratuar sonuçları dün savcılığa geldi. Sonuçlarda, serum şişesinin içine kişiyi bayıltmaya yetecek 4 ayrı ilaç konulduğu belirlendi. Dr. T.A.'nın iç çamaşırında da A.U.'ya ait genital akıntı saptandı. Bunun üzerine savcının talimatıyla T.A. gözaltına alındı.

  Savcılığa ifade veren doktor, suçlamaları kabul etmese de 'cinsel istismar' suçlamasıyla tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne gönderildi.

  'KARŞI KOYAMADIM'

  Doktorun kendisine tecavüz ettiğini ileri süren hasta A.U., daha önce verdiği ifadesinde olayı şöyle anlattı:

  'Karnımdaki gaz sıkışması şikayeti ile doktor T.A.'nın özel muayenesine gittim. Karnımda şişlik vardı. Burada bana serum verip, bayılttı. Kendime geldiğimde bana bir şeyler yaptığını anladım. Hayal meyal olanları hatırlıyorum. Ama güçsüzdüm karşı koyamadım. Ayıldıktan sonra polise gelerek şikayetçi oldum.'


  Görüş Bildir