Petrol
111.31
2.09%
Euro
17.4902
-0.21%
Dolar
16.7616
0.38%
Altın
973.38
0.36%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
330.473
3.05%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Rize'de işlenen vahşi cinayetin detayları

  Rize'de 3 ay önce işlenen cinayeti araştıran 7 kişilik özel ekip zanlıyı yakaladı. 35 yaşındaki kadını öldüren katil, cinayeti anlattı.
  • Ajanslar
  • 07.01.2016 - 09:44
  Rize'de işlenen vahşi cinayetin detayları

  Rize’nin Çayeli ilçesi Kesmetaş köyünde 17 Ekim 2015 tarihinde Ayşe Kandemir (35) evinin zemin katında bulunan odunlukta boğularak öldürüldükten sonra gömülmüş olarak bulunmuştu.

  ÖZEL EKİP 350 KİŞİDEN ÖRNEK ALDI

  Cinayet sonrası başlatılan çalışma kapsamında 7 kişilik özel bir ekip ile 3 ay boyunca çalışma yürüten emniyet, kadın ile ilişkili olduğu düşünülen 350’ye yakın kişiden örnekler alarak inceledi.

  Rize de işlenen vahşi cinayetin detayları #1

  51 KİŞİ 3 AY TAKİP EDİLDİ

  51 kişi ise şüpheli olarak 3 ay boyunca takip edildi. Polis tarafından başlatılan çalışma neticesinde geçtiğimiz gün Ö.G. (26) cinayet zanlısı olarak gözaltına alındı.

  Polise verdiği ilk ifadede suçu kabullenmeyen Ö.G ek gözaltı süresinde alınan ikinci ifadesinde cinayeti işlediğini kabul etti. Ö.G bugün çıkartıldığı Çayeli Adliyesi’nde cinayet suçundan tutuklanarak Kalkandere L Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

  Rize de işlenen vahşi cinayetin detayları #2

  AKLİ DENGESİ YERİNDE DEĞİL İDDİASI

  Gözaltına alınan Ö.G’nin (26) akli dengesinin yerinde olmadığı ileri sürülürken, bağ ve bahçe işlerinde ücret karşılığında Kandemir’e yardımcı olduğu öğrenildi. Boğularak öldürülen Ayşe Kandemir, cinayetten bir süre önce eşinden boşanmış, 2 oğlundan 13 yaşındaki İshak Tamimler ise 6 ay önce kan kanserinden hayatını kaybetmişti.

  Önceki gün gözaltına alınıp sorgulanan Ömer G.’den alınan kan ve saç örnekleri de cinayetin işlendiği evin duvardaki kan, yataktaki kıl, tükürük ve genç kadının üzerindeki spermlerle eşleştirildi.

  DNA SONUÇLARI GERÇEĞİ ORTAYA ÇIKARDI

  DNA sonucunu bekleyen dedektifler, zanlının evini de aradı. Genç kadının evinde bulunan bir düğmenin Ömer G.’ye ait gömlekten koptuğu, olay yerinde izi bulunan çizmelerin de zanlıya ait olduğu anlaşıldı.

  VAHŞİ CİNAYETİ ANLATTI

  DNA örnekleri de eşleşince Ömer G. suçunu itiraf etti. Genç kadına bahçıvanlık yaparak yardım ettiğini belirten Ömer G. olay gününü şöyle anlattı: “Kapı açıktı. Gizlice eve girdim. Temizlik yapıyordu. 3 kez ensesine vurdum, yere düştü. Boğazını sıktım. Yatak odasına götürdükten sonra yastığı yüzüne bastırdım. Üzerine boşaldım. Daha sonra hayvan atıklarının bulunduğu kuyuya götürüp gömdüm.” Zanlı Ömer G., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir