Sakar hırsız paraları yaktı

Sakar hırsız paraları yaktı

28 Ağustos günü Gzötepe'de bir oto galerisine giren hırsızlar, içerisinde 25 bin lira bulunan para kasasını alarak olay yerinden uzaklaştı. Olayla ilgili soruşturma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, bölgedeki güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Görüntülerden şüphelilerin kaçtığı araç plakasına ulaşan polis, Pendik'te bir adrese yapılan operasyonda Sezer B. (29), Eray Ş. (26), Sercan A. (26) ile Emrah A.'yı (28) gözaltına aldı.

25 BİN LİRA KÜL OLDU

Şüphelilerin Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki sorgularında, kasayı Pendik bölgesinde bir tamirhaneye götürerek oksijen kaynağı ile açmaya çalıştıkları, bu sırada kasadaki 25 bin lirayı yanlışlıkla yaktıkları ortaya çıktı. Yanmaktan kurtulan 1000 dolar ile 14 parça ziynet eşyasını aralarında paylaştıklarını söyleyen hırsızlar, ardından kasayı ormanlık alana attıklarını belirtti.

Şüphelilerin çaldığı kasa ise, polis ekipleri tarafından Tuzla bölgesinde yol kenarına atılmış halde bulundu. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 4 şahıs, tutuklanarak cezaevine gönderildi.