Petrol
110.88
0.81%
Euro
16.8639
0.37%
Dolar
15.8116
-0.39%
Altın
945.4
0.30%
Borsa
2356
-0.70%
Bitcoin
483.697
0.11%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C

  Şanlıurfa'da eşine işkence uygulayan sanığa 34 yıl hapis istemi

  Dini nikahlı eşini zincirle bağlayarak, kerpetenle tırnaklarını çeken İlyas Arık'a, 34 yıl hapis istemiyle iddianame hazırlandı.
  • DHA
  • 24.11.2020 - 14:45
  • Güncelleme : 24.11.2020 - 16:15
  Şanlıurfa'da eşine işkence uygulayan sanığa 34 yıl hapis istemi

  Şanlıurfa'da bulunan Akşemsettin Mahallesi'nde 28 yaşındaki İlyas Arık, dini nikahlı eşi Suriye uyruklu Mırvet N.'ye günlerce şiddet uyguladı.

  Çatıya kurulan barakada elleri zincirle bağlanan, sopayla dövülüp, kerpetenle tırnakları çekilen Mırvet N., 7 Ekim günü kurtarıldı.

  Gözaltına alınan İlyas Arık ise sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. İlyas Arık, hakkında hazırlanan iddianame Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

  34 YIL HAPSİ İSTENDİ

  Tutuklu Arık'ın 34 yıla kadar hapsi istenen iddianamede, şiddet sırasında kullanılan zincir, tornavida, pense, anahtar ve sopalar silah olarak kabul edildi.

  Hazırlanan iddianamede, müşteki kadının olaydan 15 gün önce birlikte yaşadığı kişinin kendisini darp ettiği gerekçesiyle iş arkadaşının evine giderek orada kalmaya başladığı, sanığın 40 günlük bebeklerini kendisine günlerce göstermemesi üzerine evine döndüğü belirtildi.

  Şanlıurfa da eşine işkence uygulayan sanığa 34 yıl hapis istemi #1

  İŞKENCEYİ TELEFONLA İZLETMİŞ

  İddianamede, İlyas Arık'ın şiddet uyguladığı Mırvet N.'nin ayrıldığı sırada yanına sığındığı iş arkadaşını ve patronunu cep telefonuyla görüntülü arayarak, "Bakın ben bu kadını dövüp ne hale getirdim" dediği de yer aldı.

  İddianamede ayrıca, tanık olarak dinlenen kadın ve patronun telefonun ekran görüntüsünü alıp polise ihbarda bulunduğu kaydedildi. İhbar edildiğini anlayan İlyas Arık'ın polis ekipleri eve gelmeden darbettiği kadını zincirlerini sökerek sokağa attığı ve kaçtığına da iddianamede yer verildi.

  Şanlıurfa da eşine işkence uygulayan sanığa 34 yıl hapis istemi #2

  ZİNCİR, PENSE, TORNAVİDA ELE GEÇİRİLDİ

  İddianamede, Suriye uyruklu kadının vücudundaki darp izlerinin yaşamını tehlikeye sokacak derecede olduğu, basit tıbbi müdahalelerle tedavi edilemeyeceği ve müştekinin çok sayıda kemiğinin kırık olduğu belirtildi.

  Bu arada, hastanede tedavisi tamamlanan Mırvet N. ile kız bebeği, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından korumaya alındı.

  Şanlıurfa da eşine işkence uygulayan sanığa 34 yıl hapis istemi #3

  Şanlıurfa da eşine işkence uygulayan sanığa 34 yıl hapis istemi #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir