Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
490.838
-0.20%
-2ºC
İstanbul
Bulutlu -2 C

  Sarıyer'de silahlı saldırgan krizi

  Sarıyer’de bir banka şubesinde güvenlik görevlisinin tabancasını alan Muhammet Z., çevrede iki saat korku ve panik yaşattı.
  • 04.11.2014 - 19:31
  Sarıyer'de silahlı saldırgan krizi

  Sarıyer de silahlı saldırgan krizi #1

  Sarıyer Meydanı’ndaki banka şubesine giderek elindeki avcı bıçağı ile saldıran şahıs güvenlik görevlisinin tabancası ile yedek şarjörü aldı. Bir elinde tabanca diğer elinde bıçak olan kişi, sahildeki Mehmet Akif Ersoy Parkı’na gitti ve havaya ateş etmeye başladı.

  TRAFİK KAPATILDI

  İhbar üzerine gelen polis çevredeki güvenlik önlemi aldı. Polis, parkın önündeki caddeyi araç trafiği ile yaya geçişine kapattı. Yakında başka geçiş noktası bulunmadığı için polis caddeyi zaman zaman yaya geçişlerine açtı. Çevredekiler uzun süre panik yaşadı.

  Sarıyer de silahlı saldırgan krizi #2

  POLİS SALDIRGANA CİPS ALDI

  Bira içen, bazen denizi seyreden bazen de bankta oturan şahıs, polis yaklaşmak isteyince havaya ateş etti. Müzakereci polisin uzun süre çabasına rağmen, ateş etmeyi sürdüren Muhammet Z., zaman zaman telefonla konuştu. Polisler önlem olarak kurşun geçirmez yeleklerini de giydi. Muhammet Z. polisten cips istedi. Müzakereci polis şüpheli şahıs ile temas kurmak için patates cipsi getirdi.

  İKİ ŞARJÖRDEKİ MERMİLERİ BİTİRDİ

  Yaklaşık iki saat sonra, bütün mermileri bitiren şahsı, polis etkisiz hale getirdi. Bu defa da çevrede toplananlar şahsa tepki gösterdi. Polis, tepki gösterenleri dağıtmak için havaya ateş açtı. Psikolojik sorunları bulunduğu ileri sürülen şahıs, polis merkezine götürüldü. Olay yeri inceleme ekipleri çevrede araştırma yaptı.


  Görüş Bildir