Petrol
92.86
-2.36%
Euro
18.2464
-0.04%
Dolar
17.9281
-0.17%
Altın
1.022
-0.52%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
431.928
-1.24%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Sevgilisi tarafından vurulan kadının zor tercihi

  Sevgilisi tarafından kolundan vurulan 2 aylık hamile kadın karnında bebeği olduğu için enfeksiyona karşı ilaç verilmediğinden kolunu kaybetmeyle karşı karşıya kaldı.
  • 24.02.2015 - 12:00
  Sevgilisi tarafından vurulan kadının zor tercihi

  Sevgilisi tarafından vurulan kadının zor tercihi #1

  Muğla'da birlikte yaşadığı sevgilisinden ayrılmak isteyince sevgilisi Gökhan A. tarafından pompalı tüfekle kolundan vurulan 2 aylık hamile Ayşe Kocaoğlu (24), karnında bebeği olduğu için enfeksiyona karşı ilaç verilmediğinden kolunu kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldı. Babanın izni olmadan devlet hastanesinde kürtaj yaptıramayan Kocaoğlu, bebeğini aldırmak ve daha iyi bir tedavi için İzmir'deki hastane odasından yardım talep etti.

  "ÇOCUK DOĞARSA PEŞİMİ BIRAKMAZ"

  Muğla'nın Fethiye ilçesinde birlikte yaşadığı sevgilisinden ayrılma talebi sonrası pompalı tüfekle sol kolundan vurulan 24 yaşındaki Ayşe Kocaoğlu, gözyaşları içinde tedavi gördüğü İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki odasından yardım talebinde bulundu. İlk eşinden iki çocuğu bulunan, sevgilisinden de 2 aylık hamile olan Kocaoğlu, karnındaki bebek nedeniyle enfeksiyona karşı ilaç verilmediğini, enfeksiyona bağlı olarak da kolunun kesilme ihtimali olduğunu belirtti. Tek kolla üç çocuğa bakamayacağını, hastanenin de babanın izni olmadan kürtaj yapmadığını söyleyen Kocaoğlu, "Çocuğu aldırmak istiyorum. Bu çocuğu aldıramazsam benim peşimi bırakmaz. Doğurursam da tek elle bakamam. İki tane çocuğum var zaten" diye konuştu.

  Sevgilisi tarafından vurulan kadının zor tercihi #2

  KAÇAKÇILIK YAPTIĞINI ÖĞRENDİ

  İlk eşinden Yiğit ve Polat adlarında iki çocuğu bulunan 24 yaşındaki Ayşe Kocaoğlu, yaklaşık 5 ay önce Gökhan A. ile yaşamaya başladı. İlişkileri başladıktan bir süre sonra iddiaya göre, eve gelen mahkeme kağıtlarından sevgilisinin silah kaçakçılığı, yaralama ve uyuşturucu satıcılığı gibi suçları olduğunu öğrenen Kocaoğlu, evden ayrılarak arkadaşında kalmaya başladı. Sevgilisinin kendisini bulmasıyla yeniden evine dönen Kocaoğlu'nun ayrılma talepleri bu sürede sonuçsuz kaldı.

  ANNESİ ÖLDÜ GENÇ KADIN YARALANDI

  Sevgilisinden sürekli şiddet görmeye başlayan Kocaoğlu, 2 aylık hamile olduğunu öğrendikten sonra tekrar evden ayrılarak annesinin evine gitti. Sevgilisine ayrılmak istediğini ve bebeği aldıracağını söyleyen Kocaoğlu, bu kez de Gökhan A. tarafından ölüm tehditleri almaya başladı. 9 Şubat günü Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Karaçulha Mahallesinde annesiyle birlikte kalan Kocaoğlu'nun yanına giden Gökhan A., tartışma sonrası pompalı tüfekle Kocaoğlu ve annesi Şule Cımbılaz'ı (40) vurdu. Olayda anne Cımbılaz hayatını kaybetti. Kocaoğlu ise İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı. Gökhan A. da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Sevgilisi tarafından vurulan kadının zor tercihi #3

  "KOLUM KESİLİRSE ÇOCUKLARIMA BAKAMAM"

  Yaklaşık iki haftadır hastanede yatan Kocaoğlu, kolunun kesilmemesi için yardım çağrısında bulundu. Talihsiz kadın yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: "İki haftadır burada çaresiz yatıyorum. Elimizden hiçbir şey gelmiyor. Gökhan, evde iki tane çocuk olmasına rağmen önce beni sonra da annemi vurdu. Kolumdan enfeksiyon kapıyorum. Hamile olduğum için enfeksiyona karşı ilaç veremiyorlar. Bebeği de babanın izni olmadan almıyorlar. Bir sürü ilaç aldım. Bu çocuğun doğması da sakıncalı. Özürlü doğabilir. Şu anda kolumu kesme ihtimalleri var. Ben kestirmek istemiyorum. Bebeği aldırmak istiyorum. Kolum kesilirse çocuklarıma bakamam. Gökhan'la imam nikahı veya resmi nikah yok aramızda. Sadece ayrılmak ve çocuğu aldırmak istediğim için bu hale getirdi bizi."

  Sevgilisi tarafından vurulan kadının zor tercihi #4

  ANNESİNİN ÖLDÜĞÜNÜ BİLMİYOR

  Kocaoğlu, henüz annesinin hayatını kaybettiğini bilmiyor. Hasta yatağından yaralı olduğunu sandığı annesi için de endişelendiğini söyleyen Kocaoğlu, "Gözümün önünde annemi vurdu. Annemin durumunu merak ediyorum. Çocuğu aldıracağımı söylediğimde tehdit mesajı attı. 'O çocuğu aldırırsan seni öldürürüm' dedi ama böyle bir şey yapabileceği aklımdan geçmiyordu. Uyuşturucu kullanmış olmalıydı" dedi.

  Sevgilisi tarafından vurulan kadının zor tercihi #5

  "KADINLAR ÖLMEK ZORUNDA MI?"

  Son zamanlarda kadın cinayetlerinin ve erkek şiddetinin arttığını ifade eden Kocaoğlu, devlet yetkililerine de şöyle seslendi:

  "Devlet bir şeyler yapsın artık. Kadınlar ölmek zorunda mı? Ya da böyle tek kollu kalmak zorunda mı? Genç kızlar sokağa çıkmayacak mı? Devletten yardım istiyorum. Erkek şiddeti son bulsun. Artık kadınlarımız zulüm çekmesin. Bu erkeklere birileri 'dur' desin. Dayak yiyorsun, bir gün yatırıp çıkarıyorlar. Elini, ağzını, burnunu kırıyor ama bir gün yatırıyorlar sonra çıkarıyorlar. '3 bin ceza aldım, onu öderim yine döverim karımı' diyorlar. Böyle bir şey var mı?"


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir