Dolar
6.8597
0.1006%
Euro
7.7279
0.3154%
Altın
1775.06
-0.0157%
Borsa
115748.47
-0.9916%
G. Altın
392.135
0.2046%
Bitcoin
62784.75
0.0912%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C
  Sevgilisini benzinle yakan iş adamına müebbet hapis

  Sevgilisini benzinle yakan iş adamına müebbet hapis

  Sevgilisini başından aşağı benzin dökerek yakan iş adamı, ’canavarca’ hisle veya eziyet çektirerek öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
  • 14.06.2014 - 11:54

  Sevgilisini benzinle yakan iş adamına müebbet hapis #1

  Sevgilisini benzinle yakan iş adamına müebbet hapis #2

  Antalya'ya birlikte tatile geldiği sevgilisi 30 yaşındaki Çilem Hülya Berkil'i benzin dökerek yakmaktan tutuklu yargılanan 37 yaşındaki Abdurrahman Göçer, ömür boyu hapis cezasına mahkum edildi.

  "VİCDANIN RAHAT MI"

  Kararın ardından Abdurrahman Göçer, mahkeme başkanına "kararla ilgili vicdanın rahat mı" diye tepki gösterirken, görevli askerler tarafından içeri alındı.

  Ayrıca olayın ardından baba Alaattin G. ile akrabası Ziya Y. rüşvet vermekten 3 er yıl 4 ay, tutanakları rüşvet karşılığında değiştirdiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan eski karakol komutanı Hakan D. 5 yıl, görgü tanığı Orman Muhafaza memurları Hüsnü A.’ya 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

  BAŞINDAN AŞAĞI BENZİN DÖKEREK YAKMIŞTI

  Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde 22 Ağustos’ta tatil dönüşü sevgilisi 30 yaşındaki Çilem Hülya Berkil’i başından aşağı benzin dökerek yaktığı iddiasıyla tutuklu yargılanan 37 yaşındaki Abdurrahman G.’nin karar duruşması Antalya 4’.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkemeye Çilem Hülya Berkil’in annesi Serpil D., kadın avukatlar ile tutuklu sanık Abdurrahman G., tutuksuz sanıklar Hakan D., Hüsnü A. ve avukatları yer aldı.

  Sevgilisini benzinle yakan iş adamına müebbet hapis #3

  ''KIZIMI ÖLÜMLE TEHDİT EDEREK YANINDA TUTTU''

  Mahkemede söz alan anne Serpil D., Abdurman G.’nin sürükle kızını ölümle tehdit ettiğini belirterek, "Kızım onunla adresimizi değiştirmek onu bizden uzaklaştırmak için tatile çıktı. Abdurrahman sürekli kızımı ölümle tehdit ederek yanında tuttu. Kızım sürekli derdi ki ‘Bir umuttu yaşamak’ ama acı çeke çeke öldü." dedi.

  RÜŞVET İDDİASINI KABUL ETMEDİ

  Mahkemede, orman muhafaza memuru Hüsnü A. beraatını istedi. Döşemealtı ilçesi Jandarma eski Karakol Komutanı Hakan D. ise, "22 yıldır bu vatan, bu bayrak için hizmet ediyorum. Bir kardeşim bu vatan ve millet için iki gözünü ve bir ayağını kaybetti. Ben görev yaptığım süre içinde Döşemealtı’nda 5 milyon değerinde uyuşturucu madde ele geçirdim. Bana 1 trilyon rüşvet teklif ettiler, kabul etmedim. Bu olay bana kurulan bir komplo. Ben hiçbir zaman rüşvet almadım" diye konuştu.

  ''TARTIŞMAMIZ ANNESİ VE KIZ KARDEŞİ YÜZÜNDEN ÇIKTI''

  Mahkemede son sözü alan Abdurrahman G. ise, "Aramızda tartışma annesi ve kız kardeşi yüzünden çıkmıştır. Ben onun ölmesini değil yaşamasını istedim. Olayla ilgili vicdanım rahat. Yalnızca benzinin döküldüğünü unutup sigara yaktıktan sonra ona vermekten vicdanım rahat değil" dedi.

  Avukatlar ve Çilem Hülya Berkil’in annesinin alındığı davada bir buçuk saat sonra ara verildi. 20 dakika sonra karar için tekrar başlayan davada mahkeme başkanı Faris Özsoy, sanık Abdurrahman G’nin ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldığını bildirdi.

  MAHKEME BAŞKANINA TEPKİ

  Mahkeme Başkanı Faris Özsoy, baba Alaattin G. ile akrabası Ziya Y’i rüşvet vermekten 3 er yıl 4 ay, tutanakları rüşvet karşılığında değiştirdiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan eski karakol komutanı Hakan D. rüşvet almaktan 3 yıl 4 ay, yalan tanıklıktan 1 yıl 8 ay, görgü tanığı Orman Muhafaza memurları Hüsnü A.’ya 1 yıl 8 ay hapis cezası verildiğini açıkladı.

  ANNE DARP EDİLDİ

  Mahkemenin ardından davaya alınmayan ve karara tepki gösteren Abdurrahman G.’nin yakınları adliye çıkışında Çilem Hülya Berkil’in avukatları ve anne Serpil D’ye saldırdı. Sanık yakınları tarafından darp edilen kadın avukatlar ve anne Serpil D. polis tarafından güçlükle adliye koridorlarına alındı. Olay yerine gelen takviye polis ekipleri tarafından Abdurrahman G.’nin yakınları adliye çevresinden uzaklaştırılırken, anne Serpil G. ile avukatlar adliyeden çıkabildi.

  Görüş Bildir