Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
474.008
-1.53%
18ºC
İstanbul
Çok bulutlu 18 C

  Sevgilisini parçalara ayıran adamdan tuhaf istek

  Antalya'da bir otel odasında öldürüp parçaladığı sevgilisinin cesedini bavulla taşırken yakalanan 47 yaşındaki Galip Özdemir, 'Cinayetten müebbet verin ama hırsızlıktan 1 gün hapse tahammül edemem' dedi.
  • 15.07.2014 - 09:41
  Sevgilisini parçalara ayıran adamdan tuhaf istek

  Sevgilisini parçalara ayıran adamdan tuhaf istek #1

  İzmir'den Antalya'ya gelerek barlarda garson olarak çalışan Esma Ekinci, geçen yıl şehir merkezinde bindiği minibüsün şoförü evli 3 çocuk babası Galip Özdemir ile görüşmeye başladı. 3 ay boyunca görüşmeye devam eden Galip Özdemir ile Ekinci arasında, geçen 26 Aralık'ta kaldıkları otel odasında kavga çıktı.

  İKİ BAVUL ALIP KADININ PARÇALARINI İÇİNE DOLDURDU

  Ekinci'yi yastıkla boğan Galip Özdemir, nefes almadığını fark ettiği kadını odanın küvetine taşıdı. Daha sonra bir mağazadan ekmek bıçağı alan Özdemir, ardından başka bir mağazadan da iki bavul aldı. Otele dönüp küvette Ekinci'nin cesedini parçalara ayıran Galip Özdemir, kadının eşyasını bir bavula, cesedi ise diğer bavula yerleştirdi.

  ELLERİ ORMANA GÖMDÜ

  Taksiyle otelden ayrılan Galip Özdemir, ormanlık alan yakınında bavullarla birlikte taksiden indi. Bileklerinden kestiği elleri ormanlık alana gömen Özdemir, kadının cesedinin bulunduğu bavulla jandarma ekibine yakalandı.

  HIRSIZLIKTAN DA SUÇLANDI

  Ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Galip Özdemir, 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Duruşmada Özdemir tarafından öldürülen Esma Ekinci'nin yakınlarının avukatları, cinayeti kimin işlediğinin sabit olduğunu, sanığın olayın ardından Ekinci'nin cüzdanını da aldığını, bu nedenle hırsızlıktan da cezalandırılmasını istedi.

  ''CİNAYETTEN MÜEBBET VERİN AMA HIRSIZLIKTAN 1 GÜN HAPSE BİLE TAHAMMÜL EDEMEM''

  Ekinci'nin avukatının "Sanık burada sadece cinayet olayıyla ilgili ifade verdi. Hırsızlık konusunda savunma yapmadı" sözlerine sinirlenen Galip Özdemir, şöyle dedi: "Terbiyesizlik etmesinler. Ben hırsızlık filan yapmadım. Çantasını almamla ilgili söylüyorlar bunu. Ben öldürdüm onu ve defnetmeye gidiyordum. Otel odasında hiçbir eşyasını bırakmak istemedim. O nedenle çantası, ne varsa topladım. Hırsızlık amacıyla yapmadım. Cinayetten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verin, ancak hırsızlıktan 1 gün hapsin bile kaydıma geçmesine tahammül edemem.

  ''ÇOCUKLARIM HAKİM VE SAVCI OLACAK''

  Çocuklarım hakim ve savcı olacak. Onlara bir zararım olmasın. Rahmetliyi Allah'ın huzurunda rencide etmek istemiyorum. Öldü gitti, ama bütün ihtiyaçlarını ben karşılıyordum. 450 lira babasından kalan emekli maşı vardı. Hatta öldürdüğüm gün de onun maaş alma günüydü. Ben parasını yiyecek olsam, maaşını çektirir öyle öldürürdüm."

  AKIL HASTANESİNE SEVKİNİ ÖNCE İSTEMEDİ SONRA İKNA OLDU

  Mahkeme Başkanı Nihat Altuğ, Galip Özdemir'in Manisa Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesi'ne sevkine karar verdi. Kararı duyunca yerinden kalkan Özdemir, "Gerek yok. Benim bir sıkıntım yok. Eşimden iki ay kadar önce ayrıldım, başka sıkıntım yok" dedi. Hakim Altuğ ise "Burada herkes akıl hastanesine sevk edilmek ister. Biz seni gönderiyoruz, sen ise itiraz ediyorsun. Bırak biz bakalım, içimizde şüphe kalmasın" dedi. Bunun üzerine Özdemir, "Tamam o zaman sıkıntı yok" karşılığını verdi. Duruşma, 8 Eylül tarihine ertelendi.

  ''YADİGAR HANIM NE O KÜS MÜYÜZ?''

  Jandarmaların arasında cezaevine götürülmek üzere duruşma salonundan çıkartılan Galip Özdemir, avukatı Yadigar Gedik Toy'a dönerek, "Yadigar Hanım, ne o küs müyüz. Hiç selam dahi vermiyorsunuz" dedi. Avukat Toy ise "Geleceğim yanına" diye karşılık verdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir