Euro
10.7458
-0.01%
Dolar
9.2783
0.19%
Altın
526.33
-0.01%
Borsa
1.41
0%
Bitcoin
578.490
3.56%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C

  Suriyeli kadın Suriyeli doktorun tecavüzüne uğradı

  Adana’da yaşayan Suriyeli kadın sığınmacı, kendisi gibi iç savaştan kaçıp Türkiye’ye gelen Suriyeli fizyoterapistin tecavüzüne uğradı.
  • 07.06.2015 - 14:43
  Suriyeli kadın Suriyeli doktorun tecavüzüne uğradı

  Suriyeli kadın Suriyeli doktorun tecavüzüne uğradı #1

  Bir yıl önce merkez Seyhan İlçesi’nin Meydan Mahallesi’nde yaşamaya başlayan Suriyeli 7 çocuklu ailenin en büyük kızı M.D., kaçak olarak fizik tedavi yapan C.M.’nin açtığı ofiste çalışmaya başladı.

  Tabelasında Arapça ve Türkçe yazılar bulunan fizik tedavi merkezinde hasta muayene edip ilaç yazan C.M., iddiaya göre 3 Haziran’da ofiste kimsenin olmadığı bir sırada genç kadına tecavüz etti.

  KADINI TEHDİT ETTİ

  Alkol bağımlısı olduğu ileri sürülen C.M., daha sonra genç kadını, "Ailene veya bir başkasına anlatırsan, bana iftira attığını söylerim. Sana da kimse inanmaz. Ailen zor durumda kalır, belki Suriye’ye geri gönderirler" diyerek tehdit etti. Yaşadıklarını önce ailesine anlatan M.D., ardından da Beşocak Polis Merkezi’ni gitti.

  Suriyeli kadın Suriyeli doktorun tecavüzüne uğradı #2

  "BANA ZORLA SAHİP OLDU"

  Tercüman aracılığı ile ifade veren M.D., "C.M.’nin bürosunda çalışıyordum. İşyerinde, hasta yokken bana zorla sahip oldu. Kimseye anlatmamam için de tehdit etti. Aileme anlatacağımı söyleyince de işten kovdu" diyerek şikayetçi oldu. Genç kadının şikayeti üzerine harekete geçen polis, C.M.’nin kaçak olarak hasta kabul ettiği işyerine geldi.

  İŞ YERİNİ KAPATIP KAÇTI

  M.D.’nin kendisini şikayet edeceğini öğrenen C.M.’nin ekipler gelmeden önce işyerini kapatıp gittiği belirlendi. Polis, fizyoterapist olduğunu ileri sürerek kaçak fizik tedavi yapan tecavüz zanlısı C.M.’yi yakalamak için çalışmasını sürdürüyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir