Euro
10.3821
0.71%
Dolar
8.8597
1.12%
Altın
499.33
1.72%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
371.999
-3.04%
19ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 19 C

  Sürücü bayılan çocuk için halk otobüsünü hastaneye sürdü

  Kocaeli’de halk otobüsünde fenalaşan 12 yaşındaki çocuk için durakları es geçen şoför, küçük çocuğu hastaneye yetiştirdi. O anlar ise otobüsün güvenlik kameralarına yansıdı.
  • İHA
  • 27.01.2019 - 12:01
  Sürücü bayılan çocuk için halk otobüsünü hastaneye sürdü

  Derince Harmantarla-Umuttepe seferini yapan halk otobüsüne İzmit’ten annesiyle birlikte binen 12 yaşındaki Rümeysa A., rahatsızlanarak baygınlık geçirdi. Diğer yolcular rahatsızlanan Rümeysa’ya müdahale ederken, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi UlaşımPark A.Ş. bünyesindeki halk otobüsü şoförü Engin Bekçi ise otobüsü durdurarak durumu anlamaya çalıştı.

  Çocuğun baygın yattığını gören Engin Bekçi, durakları es geçerek rahatsızlanan Rümyesa’yı Kocaeli Devlet Hastanesi Acil Servisi önüne kadar götürdü.

  Sürücü bayılan çocuk için halk otobüsünü hastaneye sürdü #1

  Sürücü bayılan çocuk için halk otobüsünü hastaneye sürdü ViDEO

  SAĞLIK DURUMU İYİ

  UlaşımPark’da görevli ekipler de Rümeysa A.’nın sağlık durumunu öğrenmek için Kocaeli Devlet Hastanesine geldi. Hastanede sağlık ekipleri ile yapılan görüşmede Rümeysa A.’nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Rümeysa A.’nın babası Engin A. ile de irtibata geçen görevliler, aileye geçmiş olsun dileklerini iletti.

  Sürücü bayılan çocuk için halk otobüsünü hastaneye sürdü #2

  "OTOBÜSÜ DİREKT HASTANEYE SÜRDÜM"

  Küçük çocuğu hastaneye yetiştirerek insanlık görevini yaptığını ifade eden Engin Bekçi, "Arkadan bir yolcu genç bir kızın rahatsızlandığını söyledi. İlk önce olayı anlamak için otobüsün arka tarafına geçtim. Baygın kızı görünce hiç düşünmeden beklemeden otobüsü direkt hastaneye sürdüm.” dedi.

  Otobüs sürücüleri olarak bu tür konularda hassas olmaları gerektiğini vurgulayan Bekçi, “Yolcumu Devlet Hastanesinin acil servisine bıraktım. İnsanlık görevimi yaptım. Benim yerimde kim olsa aynı şeyi yapardı diye düşünüyorum. Kendisine buradan da geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Tüm şoför arkadaşları da bu şekilde olaylarla karşılaştıklarında daha hassas olmaya davet ediyorum.” diye konuştu.

  Sürücü bayılan çocuk için halk otobüsünü hastaneye sürdü #3

  GÜVENLİK KAMERALARI ANBEAN KAYDETTİ

  Yaşananlar ise otobüsün güvenlik kameralarına yansıdı. Halk otobüsünün güvenlik kameraları tarafından kaydedilen olayda, küçük kızın fenalaşması sonrasında otobüste yaşanan panik üzerine sürücünün koltuğunu bırakarak fenalaşan kızın yanına geldiği görülüyor.

  Küçük kızın fenalaştığını gören sürücü, tekrar direksiyona geçerek küçük kızı hastaneye götürüyor. Hastanenin önünde duran sürücü, fenalaşan kızı ve annesinin araçtan inerek hastaneye götürülmelerini sağlıyor.

  Sürücü bayılan çocuk için halk otobüsünü hastaneye sürdü #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir