Euro
14.3882
-0.56%
Dolar
12.7431
-0.57%
Altın
732.75
-0.31%
Borsa
1.809
1.82%
Bitcoin
730.908
0.42%
14ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 14 C

  Tokat'ta billboard kavgası kanlı bitti

  Erbaa ilçesinde belediye görevlileri ile bir firmanın yetkilileri arasında billboard meselesi nedeniyle çıkan kavgada biri bıçakla olmak üzere 2 kişi yaralandı.
  • 24.09.2014 - 22:55
  Tokat'ta billboard kavgası kanlı bitti

  Tokat ta billboard kavgası kanlı bitti #1

  İddiaya göre, Erbaa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü görevlileri, Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan billboardaki afişleri kaldırmak istedi. Bunun üzerine, afişleri astığı belirtilen ve sözleşmesi bir süre önce feshedildiği iddia edilen firmanın sahibi ve oğlu ile belediye görevlileri arasında kavga çıktı.

  Belediyede şoför olarak çalışan Cafer Özübek'in bacağından bıçakla yaralandığı kavgada, Erbaa Belediyesi Zabıta Müdürü Nurhan Şahin'in ise burnu kırıldı. Özübek ve Şahin, Erbaa Devlet Hastanesine kaldırıldı.

  Kavgaya karıştığı iddia edilen bazı kişiler, ifadesine başvurulmak üzere karakola götürüldü.

  Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, belediye binası önünde bulunan billboardlardaki afişlerin kaldırılması için zabıta görevlilerine talimat verdiğini belirterek, "Ülkü Ocakları'nın 3 tane kurban bağışı toplama reklamı varmış. (Firma sahibi) Kendi ticari faaliyetlerinden kaynaklanan bu gerginliği, Ülkü Ocakları'nın kurban bağışı toplama kampanyasına sanki Erbaa Belediyesi karşıymış gibi algılattırarak, bir perde oluşturarak bize karşı cephe oluşturmaya çalışıyor ve MHP'li kardeşlerimizle aramıza bir problem sokmaya çalışıyor" diye konuştu.

  Yıldırım, şunları söyledi:

  "Kendisi (firma sahibi) şunu söyleyemiyor; 'bu ticari bir olaydır, ben borcumu ödemedim, buna karşılık belediye gerekli adımları attıysa da ben ödeyemedim, bu iptal oldu' diyemiyor. Kamuoyunu ve kendi parti tabanını yanıltmakla beraber maalesef yıllardır beraber yürümüş olduğu arkadaşlarını telefon ederek, tahrik ederek, Ülkü Ocaklarına bir saldırı varmış gibi göstererek, meydanlara, buralara çağırdılar. Nihayetinde Zabıta Müdürümüzün burnu kırıldı ve bir belediye çalışanımız bacağından bıçaklandı."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir