Euro
15.1359
-0.05%
Dolar
13.3576
-0.14%
Altın
789.3320
-0.08%
Borsa
2,014.21
-1.36%
Bitcoin
552.367
-2.84%
8ºC
İstanbul
Çok bulutlu 8 C

  Tunceli'de balık pişirme kavgası çatışmaya dönüştü

  Balık pişirme tartışması 4 saatlik sokak çatışmasına dönüştü
  • 08.10.2012 - 06:29
  Tunceli'de balık pişirme kavgası çatışmaya dönüştü

  Tunceli de balık pişirme kavgası çatışmaya dönüştü #1

  Tunceli'de balık pişirmeyi reddeden fırıncılar ile 20 yaşlarındaki üç genç arasında başlayan tartışma kent merkezinde sokak kavgasına dönüştü. Özel Harekat ekiplerinin destek verdiği müdahale sonucu olay güçlükle yatıştırılırken, yaklaşık 15 kişi gözaltına alındı.

  BALIK PİŞİRME KAVGASI ÇATIŞMAYA DÖNDÜ

  POLİS İKİNCİ KEZ GELDİ

  Saat 18.00 sıralarında Cumhuriyet Caddesi üzerindeki bir ekmek fırınına giden 20 yaşlarındaki üç genç, ellerindeki tepside bulunan balığı pişirmek istedi. Ancak fırın sahibi, içkili oldukları öne sürülen gençlere kapatmak üzere olduğunu belirterek pişiremeyeceğini söyledi. Gençler ile fırın sahibi arasında çıkan tartışma kavgaya dönüşünce olay yerine polis çağırıldı. Polisin müdahale etmesiyle dağılan taraflar bir süre sonra tekrar karşı karşıya gelip kavga etti. Çevrede bulunan birçok gencin de olaya müdahil olmasıyla kavga büyüyünce polis ikinci kez olay yerine geldi. Bu sırada sayıları hızla artan gençler, fırını taşlamaya başladı. Polisin müdahalesi ile çarşı merkezindeki ara sokaklara kaçan gençler bu kez güvenlik güçleri ile çatıştı.

  Polisin cop ve gaz bombaları ile gençlere müdahalesine çevrede toplanan vatandaşlar tepki gösterince olaylar daha da büyüdü. Takviye gelen Çevik Kuvvet ekipleri kalabalığı dağıtmak için bir kez daha cop ve biber gazı kullandı. Bu sırada polisten kaçan bazı gençler Sanat sokağında bulunan Temel Haklar ve Özgürlükler Derneği'ne girdi. Dernek binasında bulunanlar, polisin içeri girmesine engel olunca Özel Harekat timlerinden destek istendi. Dernek binasına giren ekipler, içeri bulunanları güçlükle dışarı çıkarttı. Yaklaşık 4 saat süren olaylar sırasında 15 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Polis şüphelileri yakalamak için kent çevresinde çalışmalarını sürdürüyor.

  Olay sırasında sivil polis ekiplerinin bazı göstericileri gözaltına alırken yere yatırarak darp ettiği görüldü. Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı da olaylar ile ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.


  Görüş Bildir