Petrol
96.09
-0.52%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
389.760
-6.64%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Tunceli'de ölü bulunan bebeğin annesi konuştu

  Munzur çayında yüzen bir çantanın içinden çıkan bebek cesedinin sırrı çözüldü. Gözaltına alınan anne "Doğar doğmaz boğdum" dedi.
  • 23.07.2015 - 09:49
  Tunceli'de ölü bulunan bebeğin annesi konuştu

  Tunceli de ölü bulunan bebeğin annesi konuştu #1

  Tunceli il merkezine 5 kilometre mesafede bulunan Munzur çayının Anafatma mevkisinde 2 gün önce balık avlayan vatandaşlar nehrin üzerinde yüzen bir çanta görünce sudan çıkardı.

  Çantayı açan vatandaşlar içinde bir kız bebek cesedi olduğunu görünce durumu Jandarmaya bildirdi.

  Tunceli de ölü bulunan bebeğin annesi konuştu #2

  BEBEĞİ NAYLONLA KAPLAMIŞ

  Jandarma ekipleri tarafından yapılan ilk incelemede bebeğin bir naylonla kaplandığı ve daha sonra beze sarılarak çantaya konulduğu belirlendi. Tunceli Devlet Hastanesi’nde yapılan otopside ise birkaç saatlik olan bebeğin boğularak öldürüldüğü tespit edildi. Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında bebekten alınan kan örnekleri ile yola çıkan jandarma ekipleri, Tunceli Devlet Hastanesi ve ilçe hastanelerinde kan örnekleri araştırması yaparak bebeği boğan kişinin izine rastladı.

  ANNE SUÇUNU İTİRAF ETTİ

  Jandama ekiplerinin titiz çalışmaları sonucu annenin Tunceli Devlet Hastanesi’nde veri hazırlama ve kontrol işletmeni olarak çalışan 28 yaşındaki Senem Yıldırım olduğu ortaya çıktı. Jandarma Ekipleri tarafından gözaltına alınan Senem Yıldırım’ın ilk sorgusunda bebeği kendisinin boğduğunu itiraf ettiği öğrenildi.

  Tunceli de ölü bulunan bebeğin annesi konuştu #3

  "İSTEMEDİĞİM BİR İLİŞKİ YAŞADIM"

  Bebeği nasıl boğduğunu jandarma ekiplerinin sorgusunda detaylarıyla anlatan anne Senem Yıldırım’ın ifadesi kan dondurdu;

  "Ben normalda göbekli olan bir kadınım. Geniş kıyafet giyerim. Aynı hastanede mesai arkadaşım olan biriyle istemediğim bir ilişki yaşadım. Evime gelen erkek arkadaşım benimle zorla sevişti ve hamile kaldığımı çok sonra öğrendim. Hamile olduğumu 3 veya 4’üncü aylarda öğrendim. Bende sürekli kanamalar oluyordu. Ben adet zannediyordum. Sonra hamile olduğumu öğrendim ve kimseye söylemedim. Tunceli il merkezinde ağabeyimin evinde kalıyordum. Hiçbiri hamile olduğumu bilmiyordu.

  KARNIMDAN ÇIKAR ÇIKMAZ BOĞDUM

  Hamileliğimin son günlerinde köye gittim ve köyde kaldım. Mazgirt ilçesi Ortaharman köyünde bebeği doğurdum. Geçtiğimiz Pazar günü köydeyken sancım oldu. Kendimi odaya kapattım sonra bebeği kendi imkanlarımla tek başına doğurdum. Bebek karnımdan çıkar çıkmaz boğdum ve hemen yanımda getirdiğim beze sıkıca sardım. Sonra evde büyük bir kadın çantası vardı. Bebeği ona koyarak akşam saatlerinde Tunceli’ye gittim. Abimin evine gittim ne yapacağımı şaşırmıştım. Kuaföre gideceğim diyerek evden ayrıldım, sonra boğduğum bebeğimi Munzur vadisine doğru giderek Anafatma mevkisinde çanta içinde Munzur çayına atarak tekrar eve döndüm ve kimseye bir şey demedim."

  Tunceli de ölü bulunan bebeğin annesi konuştu #4

  "KİMSE BİLSİN İSTEMEDİM"

  Anne Senem Yıldırım, jandarmadaki sorgusunda hamileliğini neden gizlediği ve bebeği niçin öldürdüğüyle ilgili sorulara ise "Doğurduğum bebek kız çocuğuydu. Köydeki evde doğurdum. Kanamam oldu bütün kanı temizledim. Evdeki bezleri yok ettim. Çocuk ağlamasın, ses duyulmasın diye doğar doğmaz ağzını kapatıp boğdum, çok vicdan azabı çektim. Uzun süre düşündüm ne yapayım diye, bilmiyordum. Erkek arkadaşım içkili halde bana sahip oldu ve hamile kaldığımı o da bilmiyordu. Ama artık iş ortaya çıktı. İsmini size vereceğim. Bebeğimi çevrenin tepkisi olur diye boğdum. Çünkü ben bekârdım, hastanede çalışıyordum. Kimse bilsin istemezdim. Bizim buralarda evlilik dışı çocuk doğuranı dışlarlar. Ben de vicdan azabı çekmeme rağmen bunu yaptım çok pişmanım" diye cevap verdiği öğrenildi.

  SOSYAL MEDYADA ÇOCUKLARLA İLGİLİ PAYLAŞIM YAPMIŞ

  Senem Yıldırım’ın gözaltına alınmasından sonra Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla kendisinden kan ve DNA örnekleri alındı ve Tunceli Devlet Hastanesi’nde yapılan muayenesinde, çocuğu doğurduğu tespit edilerek kayıtlara geçirildi. Senem Yıldırım’ın yarın savcılığa çıkarılması bekleniyor. Senem Yıldırım’ın kendi kişisel facebook sayfasında ise birçok kez yeni doğmuş bebeklerle  resimleri olduğu ve çocuklarla ilgili birçok paylaşımı olduğu görüldü.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir