Dolar
7.1937
2.1165%
Euro
8.556
2.1404%
Altın
2056.31
0.886%
Borsa
1034.4
-5.2573%
G. Altın
479.633
3.8647%
Bitcoin
85296.3
4.0941%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C
  Türkiye'nin en çok aranan firari suçlusu için özel ekip

  Türkiye'nin en çok aranan firari suçlusu için özel ekip

  Türkiye'nin en güvenlikli cezaevinden firar eden Mikail Zor için İçişleri Bakanlığı özel ekip kurdu.
  • 14.01.2013 - 17:19
  Türkiye'nin en çok aranan firari suçlusu için özel ekip

  Türkiye'nin en çok aranan firari suçlusu için özel ekip #1

  Suç makinesi olarak adlandırılan Mikail Zor, 4 Kasım tarihinde cezaevinden firar etti. Türkiye'nin en güvenlikli cezaevlerinden biri olarak bilinen Kandıra Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'nden firar eden ve 19 ayrı suçtan yargılanan Zor, yaklaşık 2.5 aydır bulunamadı.

  "HEDEFİNDE AĞIR CEZA BAŞKANLARI VAR"

  Zor ile aynı koğuşta yatan ve Türkiye'nin seri katillerinden biri olan Durmuş Anuçin, Zor'un firarının ardından savcılığa ifade verdi. Anuçin, ifadesinde Mikail Zor'un kendisine İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Vedat Yılmazabdurrahmanoğlu ile 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Kemal Can ve üyelerini öldüreceğini söylediğini belirtti. Bunun üzerine iki Başkan'ın çevresindeki koruma çemberi artırıldı.

  İÇİŞLERİ BAKANI DEVREYE GİRDİ

  Zor'un bir an önce bulunması için İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin devreye girdi. Şahin'in talimatı ile emniyet içinde 5 kişiden oluşan uzman polis ekibi kuruldu. 5 kişilik polis ekibi Mikail Zor'u aramaya başladı.

  "KARARLARIMIZI ETKİLEMEYE YÖNELİK BİR GÖZDAĞI"

  Birçok önemli davanın kararına imza atan başkanlar, söz konusu firar eyleminin arkasında organize bir gücün olduğunu düşünüyor. İki Başkan'ın da sanık olarak yargıladığı Mikail Zor'un Kandıra Yüksek Güvenlikli F Tipi gibi bir cezaevinden firar edecek çapta biri olmadığını belirten başkanlar, "Bu firar bize bir gözdağı. Baktığımız önemli davalar var. Zor'un bizi öldüreceği iddiasıyla kaçması, vereceğimiz kararları etkilemeye yönelik. Tüm Türkiye'de aranıyor, ancak bulunamıyor. Bu kişinin uzun süredir bulunamaması arkasında organize bir grubun olduğunun göstergesidir. Hizbullah ve El Kaide gibi örgütlerin elemanı olduğu söyleniyor. Bu iki örgütün önemli isimleri içeride. Kaçırabilecek gücü olsa örgüt bunları kaçırır." dedi.

  CİNAYET, ADAM KAÇIRMA GİBİ 19 AYRI SUÇTAN YARGILANDI

  1984 doğumlu olan Mikail Zor hakkında, cinayet ve adam kaçırma gibi 19 ayrı suçtan dava açıldı. İstanbul 12. ve 13. Ağır Ceza Mahkemeleri'nde yargılandı. Müebbet hapis ve toplam 57 yıl hapis cezası aldı. Karar temyize gitti. Ancak bu sırada firar eden Zor, her yerde aranıyor.

  Görüş Bildir