Petrol
108.15
-0.87%
Euro
17.6414
-1.04%
Dolar
16.6739
-1.25%
Altın
984.67
-0.75%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
350.332
-3.85%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Ukraynalı 2 kadına Şile'de 5 gün işkence ve tecavüz

  Kiev'de tanıştıkları Türk gençle gezmek için 3 günlüğüne İstanbul'a gelen Ukraynalı iki kadının başına gelmeyen kalmadı
  • 04.02.2012 - 13:13
  Ukraynalı 2 kadına Şile'de 5 gün işkence ve tecavüz

   Ukraynalı 2 kadına Şile de 5 gün işkence ve tecavüz #1

  Ukrayna'nın başkenti Kiev'de tanıştığı Türk genciyle gezmek için 3 günlüğüne İstanbul'a gelen Ukraynalı iki kadın, Şile'de ormanlık bir alanda bulunan yazlık sitede kapatıldıkları evde 5 gün boyunca işkence ve tecavüze maruz kaldı

  Habertürk gazetesinden Muharrem Çağlar'ın haberine göre; Ukrayna'nın başkenti Kiev'de arkadaşlıkla başlayıp, Şile'de zorbalığa dönüşen ve jandarma operasyonuyla sonuçlanan olaylar zinciri iddiaya göre şöyle gelişti. 15 Ocak'ta Ukrayna'ya giden ve turizm işiyle uğraştığı belirtilen 34 yaşındaki M.A.İ., Kiev'de kaldığı günlerde 27 yaşındaki Albina Babenko ile tanıştı. İkili, bir süre Kiev'de kaldıktan sonra, M.A.İ.'nin daveti üzerine 23 yaşındaki İryna Bauts'u da yanlarına alarak, 27 Ocak'ta 3 günlüğüne İstanbul'a geldiler.

  ŞİLE'DE YAZLIK VİLLAYA GÖTÜRDÜ

  M.A.İ., Ukraynalı iki kadını, Şile şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Çayırbaşı Köyü Kıbrıs Deresi mevkiindeki ormanlık alanda bulunan kendilerine ait yazlık sitedeki villaya götürdü. Daha sonra ise, B.T. ve E.S. adlı arkadaşlarını da villaya çağırdı. 3 erkekle baş başa kalmaktan rahatsız olan Ukraynalı kadınların gitmek istemesi, evdeki kişiler tarafından engellendi.

  KURTULAN KADIN POLİSE KOŞTU

  Kadınlardan 23 yaşındaki İryna Bauts, zanlılardan birini Ukrayna'ya dönmesi için ikna etmeyi başardı. Şile'den Çekmeköy'e getirilen İryna, taksiye binerek Atatürk Havalimanı'na gitti. Hemen polise koşan genç kadın, başından geçenleri anlattı ve arkadaşının Şile'de bir evde silah zoruyla alıkonulduğunu söyledi. Olay yeri jandarma bölgesi olunca, polis genç kadını jandarmaya yönlendirdi. Şile İlçe Jandarma Komutanlığı'na giden İryna Bauts, olanı biteni anlatınca, diğer kadının zorla tutulduğu belirtilen villanın yeri tespit edildi.

  Yoğun kar yağışı yolları kapatınca jandarma, Karayolları ekiplerinden kar küreme ve tuzlama kamyonu talebinde bulundu. Gönderilen karla mücadele aracı önden, jandarma ekipleri arkadan Kıbrıs Deresi mevkiine kadar gitti. Ormanın ortasındaki villanın etrafını saran jandarma gizlice eve yaklaştı.

  GENÇ KADIN KORKU İÇİNDEYDİ

  İçeriye giren jandarma ekipleri, ev sahibi M.A.İ.'yi etkisiz hale getirdi. Yanında ise rehin tutulan kadın Albina Babenko vardı. Genç kadının yüz ifadesi ve bakışları yaşadığı korku dolu anları anlatıyordu. Evde yapılan aramada, bir adet ruhsatsız tabanca, bir miktar esrar ve iki kadının pasaportları bulundu. Jandarma, zanlı M.A.İ.'nin eve çağırdığı B.T ve E.S adlı erkek arkadaşlarını da gözaltına aldı.

  Sağlık kontolüne götürülen Albina Babenko'nun yapılan muayenesinde, vücudunun bazı yerlerinde darp sonucu oluştuğu belirtilen şişlik ve morluklara rastlandı. Ukraynalı kadınlar daha sonra psikolojik muayeneden geçirildi.

  İfadelerinin alınması için Şile İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürülen kadınların anlattıkları tüyler ürpertti. Kiev'de tanıştıkları M. A.İ ile İstanbul'a sadece gezmek için geldiklerini söyleyen kadınlar, daha sonra götürüldükleri evde silah zoruyla tutulduklarını öne sürdüler.

  LEZBİYEN İLİŞKİYE ZORLAYIP TECAVÜZ ETTİLER

  Zanlıların kendileriyle zorla cinsel ilişkiye girmek istediklerini söyleyen kadınlardan Albina Babenko ifadesinde, "Gezmek için İstanbul'a gelmiştik ama bizi eve kapattılar. Beni iple dövüp kafama silah dayadı. Saçımdan çekti, oral seks yaptırıp kız arkadaşımla lezbiyen ilişkiye zorladılar ancak kabul etmedik. M.A.İ. kokain de içiyordu ve daha sonra benimle zorla cinsel ilişkiye giriyordu" iddiasında bulundu. Jandarmadaki işlemlerinin ardından Şile Adliyesi'ne sevk edilen zanlılar suçlamaları kabul etmedi.

  B.T. ve E.S. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, M.A.İ. kişiyi "hürriyetten yoksun bırakmak", "tecavüz ve darp etmek suçlamalarıyla tutuklanıp cezaevine gönderildi.

  M.A.İ.'nın, Albina Babenko'yu evlenmek için Türkiye'ye getirdiğini ve iddiaların asılsız olduğunu söylediği öğrenildi. Ukraynalı kadınlar ise işlemlerinin ardından ülkelerine geri gönderilecek.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir