Euro
15.1734
-0.38%
Dolar
13.6286
-0.16%
Altın
781.1530
-0.88%
Borsa
1993
-0.26%
Bitcoin
502.374
0.16%
4ºC
İstanbul
Çok bulutlu 4 C
  Üniversite öğrencisine misket havası eşliğinde işkence

  Üniversite öğrencisine misket havası eşliğinde işkence

  4 kız öğrenci, ev arkadaşlarına cinselliği ön plana çıkararak dedikodu yaptığı için işkence yaptı.
  • 16.08.2012 - 13:30

  Üniversite öğrencisine misket havası eşliğinde işkence #1

  Erzurum'da öğrenim gören 4 kız öğrencinin, iddiaya göre, cinselliği ön plana çıkararak dedikodu yapan ev arkadaşlarını taksiye bindirip misket havası eşliğinde dövdükleri ve işkence yaptıkları iddia ediliyor. 

  Yaşanan olay sonrası saldırgan 4 kız öğrenci ile onlara yardım eden bir taksi şoförü çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

  Atatürk Üniversitesi’nin çeşitli fakültelerinde öğrenim gören 5 kız öğrenci arasında meydana gelen dayak ve işkence olayı, iddiaya göre şöyle gelişti: Öğrenci G.D. (21), ev arkadaşı S.Z.’nin erkek arkadaşı M.Ç. ile cinsel ilişkiye girdiği yönünde diğer arkadaşlarına anlatımda bulundu. Hakkında dedikodu yapıldığını duyan S.Z. okuldan arkadaşları L.Z. (22), B.Ö. (21) ve F.S.’yi. (22) yanına alarak G.D.’yi, aramaya koyuldu.

  ÇIĞLIKLARIN DUYULMAMASI İÇİN MİSKET HAVASI AÇTILAR

  Kafeteryada buldukları ve dedikodu yapmakla suçladıkları G.D.’yi bir ticari taksiye bindirdiler. Ticari taksi içerisinde G.D.’yi sopayla döven 4 öğrenci, çığlıkların duyulmaması içinde teybin sesini açtırdılar. 4 arkadaş, Ankara ‘misket havası’ eşliğinde dövdükleri G.D.’yi, daha sonra Erzurum Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi önüne bırakarak kaçtılar.

  CEZAEVİNE GÖNDERİLDİLER

  Hastanede tedavi gördükten sonra G.D. dayakçı ev arkadaşlarından şikayetçi oldu. Cumhuriyet Savcılığı’nda ifadeleri alınan L.Z., S.Z., B.Ö., ve F.S. ile ticari taksi şoförü K.Y. Cumhuriyet Savcısının tutuklama talebiyle çıkarıldıkları Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’nde “İştirak halinde cebir tehdit, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak’ suçlarından tutuklanarak Erzurum E Tipi Cezaevi'ne kondu. Öğrenciler hakkında TCK’nin 109-2, 109-3 maddeleri kapsamında 2 ila 7 yıl arasında hapis cezası istemiyle Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

  ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇTİ

  4'üncü Asliye Ceza Mahkemesinde yapılan ilk duruşmaya şikayetçi G.D. ile tutuklu 5 kişi ve M.Ç. katıldı. Haklarında 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istenen üniversiteli öğrenciler ile taksici, mağdur G.D.'nin davasından vazgeçmesi üzerine tahliye edildi.


  Görüş Bildir