Van'da kaybolan Nehir'in cesedi bulundu

vergi.jpg

Kırkgeçit Mahallesi'ndeki evlerinin önünde oynarken kaybolan ve bir daha kendisinden haber alınamayan 4 yaşındaki küçük Nehir'in cesedini evinin 50 metre ilerisinde bir metre derinliğindeki bataklıkta gören vatandaşlar durumu ailesine bildirdi.

BABASI TEŞHİS ETTİ

Bataklığın bulunduğu yere gelerek Nehir'i giydiği kıyafetlerden teşhis eden baba Erkan Aslan, jandarmaya haber verdi. Köye gelen Jandarma Olay Yeri İnceleme ekiplerinin, Nehir'in bulunduğu yerdeki incelemeleri devam ediyor.

Aynı bölgenin daha önce defalarca arandığını belirten baba Erkan Aslan, "Baktım, ceset kızıma aitti. Ölü ya da diri bir an önce bulunmasını istiyorduk. Cesette bir çürüme var. Arkın içerisindeki su Nehir'i yukarıya çıkarmış" dedi.

Van'da kaybolan Nehir'in cesedi bulundu

BİR TEK AYAKKABISI BULUNMUŞTU

Gürpınar'a 40 kilometre uzaklıktaki Kırkgeçit Mahallesi'nde oturan 6 kişilik Aslan Ailesi'nin kızları 4 yaşındaki Nehir Aslan, 29 Ekim 2014 tarihinde öğle saatlerinde evinin önünde oynarken ortadan kayboldu. Günlerce mahalle ve çevresinde hiç ara vermeden Nehir'i bulmak için seferber olan askerler, AFAD, UMKE ekipleri ile korucular bir sonuç elde edemedi. Yapılan aramalarda, minik Nehir'in kaybolduğunun ertesi günü evine yaklaşık 300 metre uzaklıkta sadece ayakkabıları bulundu. O günden sonra uzman ekiplerin de katıldığı arama çalışmalarında yine hiçbir sonuca ulaşılamadı.

Van'da kaybolan Nehir'in cesedi bulundu

CESET TANINMAYACAK HALDE

Konuyla ilgili arama ve soruşturmalar devam ederken, bugün öğlen saatlerinde, Aslan Ailesi'nin evlerinin arka tarafına yaklaşık 100 metre uzaklıktaki boş arazideki bir su arkının içinde yüz üstü duran çocuk cesedi bulundu. Cesedin tanınmayacak durumda olduğu belirtilerken, Nehir olup olmadığı ile ilgili jandarma geniş çaplı inceleme başlattı. Olay yeri, güvenlik şeridiyle geçişe kapatılırken, koşup gelen baba Erkan Aslan, "Olayı duyunca oraya gitttim. Yaklaşmamıza, bakmamıza izin vermediler. Yalnız uzaktan baktığımda elbisesi benziyordu. Çok fazla bişey söylemek istemiyorum. Orada inceleme yapılıyor. Oraya daha önce çok bakılmıştı" dedi.

CESEDİ BULUNDUĞU YERE GETİRİLMİŞ OLABİLİR

Günlerce mahalle ve çevresinde hiç ara vermeden Nehir’i bulmak için seferber olan askerler, AFAD, UMKE ekipleri, korucular ve köylülerın arama yapması, ayrıca cesedin bulunduğu bu ark çevresinde de defalarca arama yapılmasından yola çıkan yetkililer, Nehir’in cesedinin sonradan, bulunduğu yere getirilmiş olabileceği ihtimali üzerinde de duruyor. Her türlü ihtimali değerlendiren jandarmanın, kapsamlı otopsi ve kriminal sonuçlarının ardından yol haritasını belirleyeceği belirtildi.