Dolar
6.8124
-0.0308%
Euro
7.4277
-0.0296%
Altın
1732.11
-0.1481%
Borsa
103024.34
0.3657%
G. Altın
379.559
-0.1588%
Bitcoin
61607.94
-2.1745%
12ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 12 C

  Yalnız yaşayan kadınlara saldıran sapığa 60 yıl hapis

  Antalya'da yalnız yaşayan kadınların korkulu rüyası haline gelen Osman Bektaş, aldığı cezayla birlikte 60 yıl yatacak.
  • Ajanslar
  • 22.10.2015 - 12:46

  Yalnız yaşayan kadınlara saldıran sapığa 60 yıl hapis

  antalya

  Antalya'da çok sayıda kadına bıçak tehdidiyle tecavüz edip paralarını gasp etmekten 50 yıl hapis verilen Osman Bektaş, para karşılığı cinsel ilişkide bulunduğu iddia edilen Burcu Y.'ye yönelik yağma suçundan da Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı.

  BURCU Y. OLAYI ANLATTI

  Olayla ilgili davanın ilk duruşmasında yaşadıklarını anlatan Burcu Y., şunları söyledi: "Geçen temmuz ayında sanık bana telefon açtı. Numaramı bir arkadaşımdan aldığını, benimle tanışmak için aradığını söyledi. Kendisiyle yarım saat kadar konuştuk. Kendisini samimi ve inandırıcı bulduğum için tanışma teklifini kabul ettim. Konyaaltı'ndaki evimin adresini verdim. Saat 21.00 sıralarında eve geldi. Bir süre oturduk. Bana cinsel ilişkiye girmek istemediğini, arkadaş olarak benimle görüştüğünü, evimde kalmak istediğini söyledi. Ben de kalmasına izin verdim. Saat 02.00 sıralarında yattık.

  "SAÇIMDAN TUTUP BIÇAĞI BOĞAZIMA DAYADI"

  Sabaha karşı sanık beni saçımdan tutarak uyandırıp, elindeki bıçağı boğazıma dayadı. Salona doğru ittirdi. Bana 'Paran pulun ne varsa vereceksin' dedi. Uyku sersemliğiyle ne olduğunu anlayamadım. Sanığın önce şaka yaptığını sandım. Bıçakla tehdit etmeye devam edince mutfaktaki fırının içine sakladığım cüzdanı verdim. Cüzdanda 1000 lira vardı. Parayı aldıktan sonra kredi kartlarımın şifresini sordu. Şifreyi söylemeyince bana küfürler etti. Kendisini şikayet etmemem için uyardı ve evden ayrıldı. 1 hafta kadar sonra sanığın benzer suçlardan yakalandığını öğrenince polise şikayette bulundum."

  "KADINI TANIMIYORUM"

  Yakalanmamak için başkaları adına kayıtlı cep telefonu kullandığı iddia edilen Osman Bektaş, Burcu Y.'yi tanımadığını söyledi. Burcu Y.'nin evine gitmediğini ve üzerine atılı suçları işlemediğini ileri süren Osman Bektaş, "İddianamede geçen 0541'li telefonu ben kullanmıyorum. Bu telefon hattının sahibi Halit B. arkadaşımdır. Halit B.'nin kimliğini kullanarak telefon hattı aldığım doğrudur. Ancak aldığım numara belirtilen numara değildir" dedi.

  İLK İFADESİNİ KABUL ETMEDİ

  Soruşturma aşamasında verdiği ifadesinde Burcu Y.'nin telefonunu internetteki eskort sitelerinden bulup aradığını ve anlaşıp evine gittiğini söyleyen Osman Bektaş, mahkemede bu ifadesini kabul etmedi. Bektaş, "Ben benzer suçlardan çok sayıda olayla ilgili yargılanıyorum. Olayları karıştırmış olmam sebebiyle savunmam müştekiye aitmiş gibi alınmış. Ben huzurdaki müştekiyi daha önce hiç görmedim" dedi.

  10 YIL HAPİS CEZASI DAHA

  Mahkeme başkanının benzer kaç tane dosyası olduğunu sorması üzerine önce "9 kadar" diyen, ardından "6-7 kadar" diye düzelten Bektaş, Antalya'da buna benzer ne kadar suç varsa üzerine atılmak istendiğini kaydetti. Mahkeme, Osman Bektaş'ı silahla yağma suçundan 12 yıl hapse mahkum etti. Sanığa takdir indirimi yapan mahkeme, cezayı 10 yıla düşürdü.

  Görüş Bildir