Dolar
6.8119
0.0279%
Euro
7.5812
0.1664%
Altın
1739.3
-0.0206%
Borsa
107266.19
0%
G. Altın
381.01
0.0204%
Bitcoin
68711.08
4.9538%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Yengesinin boğazını kesen katil: Erkekliğime laf etti

  Mersin'de yengesinin boğazını keserek öldüren Ferhat Bıyıklı, ifadesinde "Erkekliğime laf etti." dedi.
  • Ajanslar
  • 22.10.2015 - 14:50

  Yengesinin boğazını kesen katil: Erkekliğime laf etti

  Mersin’de ağabeyinin 51 yaşındaki eşini boğazını keserek öldüren sanığın yargılanmasına başlandı.

  Nurcan Bıyıklı’nın öldürülmesiyle ilgili Mersin 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ilk duruşmaya, tutuklu sanık Ferhat Bıyıklı, Nurcan Bıyıklı’nın eşi Celal Bıyıklı, oğulları Ayhan ve Şahin ile kızı Özlem Bıyıklı, ağabeyi Ahmet Güzel ile tarafların avukatları katıldı.

  VERDİĞİ İLK İFADEYİ DEĞİŞTİRDİ

  Sanık Bıyıklı, savunmasında, emniyet ve savcılıktaki sorgusunda cinayeti alacak verecek meselesi nedeniyle işlediğini söylediğini ancak bu ifadeyi baskı altında verdiğini ileri sürdü.

  YENGESİNİ BAŞKA BİRİYLE GÖRDÜ

  Mahkemede vereceği ifadenin geçerli sayılmasını isteyen sanık, yengesini başka biriyle gördüğünü ve son zamanlarda onun hakkında iyi şeyler duymadığı için konuşmak adına yanına gittiğini belirtti. Yengesinin olay günü kendisine ağır hakaretlerde bulunduğunu öne süren sanık Bıyıklı, şöyle konuştu:

  "ERKEKLİĞİME LAF ETTİ"

  "Son zamanlarda yengemin davranışlarında değişme görüyordum. Abim denizde çalıştığı için yanında olup destek çıkmak istedim. Çevreden de yengem hakkında iyi şeyler duymuyordum. Bu durumu konuşmak için yanına gittim. Konuşmaya başladığımızda kendisi hakkında söylenenleri ifade ettim ve kendisini beyaz bir arabada gördüğümü söyledim. O da ’Abimle arasının iyi olmadığını, geldiğinde boşanacağını ve kimsenin hayatına karışamayacağını’ söyledi. Ben de namusumuz için böyle yapmamasını dile getirdim. O sırada bana ağır hakaretlerde bulundu ve küfürler etti. Erkekliğime laf etti."


  Nurcan Bıyıklı’nın eşi Celal Bıyıklı ise karısıyla aralarında hiçbir problemlerinin bulunmadığını ve eşinin sanığın anlattığı gibi biri olmadığını dile getirerek, kardeşinin geçmiş yıllarda da kız kardeşini de taciz ettiğini öne sürdü.

  Cumhuriyet savcısı ise esas hakkındaki mütalaasında, sanığın gasp amaçlı maktulün evine gittiği, olayda kullandığı ipi ve parmak izi bırakmamak için eldiveni de yanında götürdüğünü belirterek, cinayetin tasarlanarak ve gasp amaçlı işlendiğini, sanığın da bu kapsamda cezalandırılmasını talep etti.

  DURUŞMA ERTELENDİ

  Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi. Öte yandan, Adana ve Mersin Kadın platformları üyeleri adliyeye önünde yaptıkları basın açıklamasıyla sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

  Görüş Bildir