taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.09125
1221.4505
93616.45
209.512

38 ilde FETÖ operasyonu: 70 muvazzaf askere yakalama kararı

Konya merkezli 38 ilde düzenlenen FETÖ operasyonu kapsamında, mahrem alanda da görev aldıkları saptanan 70 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı verildi.

DHA | 29.03.2018 - 08:29..

f

Konya Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, daha önce gözaltına alınan askerlerin ve örgütün mahrem imamlarının ifadeleri ve yapılan çalışmalar sonucunda örgütün Türk silahlı Kuvvetlerine yerleştirdiği kişiler tespit edildi.

MAHREM ALANDA DA GÖREV ALDIKLARI BELİRLENDİ

TSK'ya yerleştirilenlerin ortaokul, lise, üniversite tahsilleri sırasında örgüte ait öğrenci evlerinde kaldıkları, dönemsel olarak örgütün üniversite yapılanması içerisinde başta talebe mesullüğü olmak üzere mahrem alanda da görev üstlendikleri saptandı.

Örgütte 'Kendi evinde kalan mesulü', 'bölge talebe mesulü','bölge lise mesulü','bölge ilköğretim mesulü','şehir dışı talebe mesulü','ışık evi sorumlusu' ve 'belletmen' oldukları belirtilen şüphelilerin FETÖ/PDY'ye öğrencileri kazandırmakla görevli kişiler oldukları belirlendi.

GÖZALTI SÜRECİ SÜRÜYOR

TSK'ya sözleşmeli personel olarak yerleştirilen üsteğmen ve teğmen olarak görev yapan 47 subay ile 23 astsubayın yakalanması için karar çıkartıldı. Konya merkezli 38 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonun ve gözaltı işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)