taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6424
Euro
7.2697
Altın
1593.81
Borsa
89039.23
Gram Altın
341.457
Bitcoin
41956.77

3'üncü havalimanına özel eğitim programı düzenlenecek

2017'de hizmete girecek İstanbul'daki 3'üncü havalimanında çalışacak personel yetiştirmek için mesleki ve teknik okullarda yeni bir program uygulanacak.


Whatsapp ile paylaş

3'üncü havalimanına özel eğitim programı düzenlenecek

JUTJT

İstanbul'un 3'üncü havalimanına personel yetiştirmek için mesleki ve teknik okullarda sivil havacılık programı açılacak.

10 BİNE YAKIN  KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK

10 bine yakın kişinin istihdam edilmesi beklenilen dünyanın en büyük havalimanında hizmet verecek personeli yetiştirmek için Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Mesleki ve teknik eğitimde ilk kez "sivil havacılık alanı yer hizmetleri öğretim programı" başlayacak.

ÖNÜMÜZDEKİ YIL UYGULAMAYA KONULACAK

Havalimanında yer hizmetleri alanında çok fazla elemana ihtiyaç duyulacağı öngörüsüyle hazırlanan taslak program önümüzdeki yıl uygulamaya konulacak. Mesleki ve teknik eğitimde bir ilk daha hayata geçirilecek. Ankara'da "yeşil teknoloji" konusunda uluslararası eğitim merkezi olarak faaliyet gösterecek bir okul yapılacak. Yenilenebilir enerji ile ilgili 3 yıl önce açılan alanda akıllı okul kurulacak. Öğrenciler, bu okulda rüzgâr ve güneş enerjisi gibi dallarda eğitim alacak, bina ise kullandığı enerjiyi tamamen kendi üretecek.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir