taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5757
Euro
7.2537
Altın
1616.28
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.627
Bitcoin
41898.88
fuzulev

4 BDP'li hakkında darp iddiası

Akçakale'de, BDP İlçe Belediye Başkan adayı Mahmut Güç ile 3 partili, iddiaya göre kimliği belirsiz kişiler tarafından darp edildi.


Whatsapp ile paylaş

4 BDP'li hakkında darp iddiası

4 BDP'li hakkında darp iddiası

Hafif yaralanan 4 BDP'li için yaklaşık 150 partili hastane bahçesinde oturma eylemi yaptı.

KİMLİĞİ BELİRSİZ KİŞİLER TARAFINDAN SALDIRI

BDP Akçakale Belediye Başkan adayı Mahmut Güç, İlçe Başkanı İsmail Yılmaz ve Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Güç ile Hüseyin Ağaçcı, ilçe seçim kuruluna üye listelerini teslim etmek için adliyeye gitti. İşlemleri tamamlanan BDP'liler, iddiaya göre kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Yaralanan 4 BDP'li, çağrılan ambulansla Akçakale Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Acil serviste ilk müdahalesi tamamlanan yaralılar, Şanlıurfa'daki bir özel hastaneye sevk edildi.

'AK PARTİ TARAFLARINI KINIYORUZ'

Saldırının duyulmasının ardından çok sayıda partili hastane bahçesinde toplandı. Hastanede tedavisi süren 4 partilinin sağlık durumu hakkında bilgi alan BDP İl Başkanı Celalettin Erkmen, "Akçakale ilçesinde bu akşam duyduğumuza göre ilçe başkanımızla birlikte belediye başkan adayımız ve encümenimiz Akçakale Adliyesi'ndeki Seçim Kuruluna seçimle ilgili listeyi verdiği sırada AKP yandaşları tarafından taşlı-sopalı saldırıya uğradı. Arkadaşlarımız acil servise götürülerek, tedaviye alındı. Partimize yönelik son günlerde bu tür saldırıların yaşanması rahatsız edici bir durumdur. Önceki gün Suruç'ta 13 yaşındaki bir gence sıkılan kurşunla Akçakale'deki adayımıza, encümenimize yapılan saldırının bir paralellik taşıdığını biliyoruz. Bütün bu saldırılar içerisinde bulunan Ak Parti taraftarlarını kınıyoruz. Bizim Arap yurttaşlarımızla hiçbir sorunumuz yoktur. Bu olaylarla ilgili olarak hukuksal süreç başlatacağız. Seçimin şiddete bulaşmaması için gerekirse biz arkadaşlarımızla birlikte nöbet tutacağız" dedi.

150 PARTİLİ OTURMA EYLEMİ

Konuşmanın ardından yaklaşık 150 partili oturma eylemi yaptı. Tedavisi süren yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu bildirilirken; polis, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir