taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.4613
6.1825
1201.235
93287.16
210.933

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bedelli askerlik açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bedelli askerlikle ilgili söylentilere bir kez daha açıklık getirdi.

AA | 16.09.2017 - 04:27..
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bedelli askerlik açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mabeyn Köşkü'nde ATV, A Haber ve A News ortak yayınına katıldı.

Bedelli askerlik konusundaki soru üzerine Erdoğan, bedelli askerlik konusunun gündemlerinde olmadığını, çünkü şu anda ciddi manada asker kadrosunda eksilme bulunduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bedelli askerlik açıklaması

"ÜNİVERSİTE BİTİRMİŞ, BEDELLİ ASKERLİK BEKLİYOR.."

Onun için vatansever evlatları askere beklediklerini ifade eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hele hele üniversite bitirmiş, bedelli askerlik bekliyor. Zaten gelip yapacağın askerlik 6 ay. Bunun da yaklaşık 20 günü izin. 5 ay 10 gün. Gel askerliğini yap. Askerlik bir de sana birçok kazanım sağlıyor. Askerlikteki o belli disiplin anlayışı, bunlar çok çok önemli. Bir diğeri ise korunmada, birçok şeylerde bazı adımları atmaya yardımcı olur. İnsan hayatının disiplininde de askerliğin sağladığı birçok faydalar var. Bunun dışında da yani normal şu andaki süreçte de zaten 11 ay filan... Bunlardan kaçınmanın da ben doğru olmadığına inanıyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bedelli askerlik açıklaması

"HERKES O ŞEREFLİ GİYSİYİ GİYMELİ"

"Çünkü Genelkurmay Başkanlığımız, bunun yanında Milli Savunma Bakanlığımız bu sayısal durumu önümüze koyduğu zaman hakikaten bu da düşündürüyor. Orada öyle bir şişme olabilir ama öbür tarafta da ciddi bir ihtiyacımız var. Kaldı ki hep söylerdik ya 'biz asker bir milletiz'. Asker milletsek bunun gereğini de yapalım, bundan kaçınmayalım ve geçmişimizde bu yoktu, son zamanlarda bunlar biraz artış kaydediyor. Temenni ederim ki bunlar gündemden yavaş yavaş düşer ve herkes o şerefli giysiyi giymek suretiyle yola devam eder. Biz yaptık, 16 ay yedek subaylık yaptım. Şimdi artık yedek subaylıkta da süre iyice azaldı."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)