taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.0673
Euro
6.5495
Altın
1602.09
Borsa
119574.1
Gram Altın
312.727
Bitcoin
62121.7

Binlerce paket kaçak sigara ele geçirildi

Gürcistan’ın Poti Limanı’ndan Sarp Gümrük Kapısı'na getirilen 627 bin 500 paket kaçak sigaraya ekipler el koydu. Operasyon kameraya da alındı.

İHA | 30.04.2019 - 09:43..
Whatsapp ile paylaş

Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü'nce yürütülen sigara kaçakçılığıyla mücadele çalışmaları kapsamında, Gürcistan’ın Poti Limanı’ndan Sarp Gümrük Kapısı'na bir araçla kaçak sigara sevk edileceği, farklı beyan verilmek suretiyle gümrük işlemlerinin gerçekleştirilmeye çalışılacağı bilgisi edinildi.

Binlerce paket kaçak sigara ele geçirildi

İSTİHBARAT BİLGİ SİSTEMİ ÜZERİNDEN AÇIĞA ÇIKTI

İstihbarat Bilgi Sistemi üzerinden söz konusu araca ait firma, şoför ve güzergah bilgileri detaylı olarak incelendi. Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü İstihbarat ve Operasyon Birimleri ile Sarp Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünce oluşturulan bir ekip, elde ettikleri bilgilerle belirlenen firma, araç ve şahısları takip altına aldı.

Sarp’ta 627 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi İZLE

"CAM BARDAK VAR" DENİLDİ

İşlemleri takip altında tutulan bir aracın Sarp Gümrük Kapısı'na gelişinin ardından şoför ve tır, CCTV kamera sistemleri üzerinden takibe alındı. Yapılan gümrük işlemleri sırasında taşıyıcı firma tarafından söz konusu aracın yükünün cam bardak olarak beyan edilmesi üzerine araç, x-ray sistemine sevk edildi.

Binlerce paket kaçak sigara ele geçirildi

ARAMA HANGARINA ÇEKİLDİ

Yapılan tarama neticesinde tır, arama hangarına alındı. Tırda bulunan gümrük güvenlik mühürleri söküldüğünde, araçta bulunan eşyaların tamamının sigara olduğu görüldü. Yapılan sayım ve tespitte 627 bin 500 paket kaçak sigara bulunduğu belirlendi. Ele geçirilen sigaraların, tahmini piyasa değerinin 6 milyon 500 bin lira olduğu tespit edildi.

Konuyla ilgili iki şüpheli şahıs gözaltına alınarak, adli işlem başlatıldı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir