taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.09125
1221.4505
93616.45
209.498

6 çocuğa tecavüz eden Fransız askerlerinin davası düştü

Orta Afrika Cumhuriyeti'nde 6 çocuğa tecavüz ettiği gerekçesiyle haklarında dava açılan Fransız askerlerinin hakkındaki dava kanıt bulunamaması nedeniyle düşürüldü.

Haber Merkezi | 16.01.2018 - 13:33..

Avrupa'nın adaleti de tıpkı vicdanı gibi. Orta Afrika Cumhuriyeti'nde barış misyonu sürecinde görev yapan 6 Fransız askeri, yaşları dokuzdan küçük olan altı çocuğa tecavüz ettiği gerekçesiyle soruşturmaya tabi tutulmuştu.

Soruşturma kapsamında açılan dava, çocukların taciz edildiğine yönelik delil bulunamaması nedeniyle düşürüldü.

6 çocuğa tecavüz eden Fransız askerlerinin davası düştü

MÜLTECİ KAMPINDA TACİZ

2013 ve 2014 yıllarında ülkede yaşanan iç savaş nedeniyle yurtlarından olan yerlileri, bir kampa toplamıştı. Kampta görev yapan BM bünyesindeki Fransız askerleri de küçük yaştaki çocukları taciz ettiği gerekçesiyle dava edilmişti.

Çocukların taciz ettiğine dair bir kanıt bulunmadığını belirten mahkeme, 6 asker hakkındaki soruşturmayı kapattı.

6 çocuğa tecavüz eden Fransız askerlerinin davası düştü

Fotoğraf: Arşiv

SAVCIDAN AKILALMAZ İTİRAF

Davanın takibini yapan savcı, "cinsel tacizin gerçekleşmediğinden emin değilim" itirafında bulunurken, küçük yaştaki çocukların ifadelerinde yer alan çelişkilerin suçlamayı imkansız hale getirdiğini belirtti.

Olaya ilişkin altı asker de daha önce defalarca sorgulanırken, hiçbiri işlediği suçu kabul etmedi. Düşen davada suçlu hiç kimse kalmamış oldu.

BARIŞ GÜÇLERİNİN AFRİKA'DA TACİZ RAPORLARI

Orta Afrika Cumhuriyeti başta olmak üzere çeşitli Afrika ülkelerinde barış gücü birliklerinin üyelerinin yer aldığı istismar raporları da daha önce de basında yer almış, skandallar ortaya çıkmıştı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)