taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.648
Euro
7.269
Altın
1595.45
Borsa
89020.46
Gram Altın
341.338
Bitcoin
41881.87

7 bin kişilik dinleme listesini görmeyen gazeteler

Yeni Şafak ve Star gazetelerinin gündeme bomba gibi düşen 7 kişinin dinlendiğini gösteren haberini bazı gazeteler görmezden geldi.


Whatsapp ile paylaş
7 bin kişilik dinleme listesini görmeyen gazeteler

7 bin kişilik dinleme listesini görmeyen gazeteler

Türkiye haftanın ilk gününde, gündeme sarsan bir haberle uyandı. Yeni Şafak ve Star gazetelerinde manşet olarak karşımıza çıkan haberde, siyasetçiden gazeteciye, televizyoncudan akademisyene kadar 7 bin kişinin 3 yıldır dinlendiği belirtildi.

7 BİN KİŞİNİN DİNLENDİĞİ HABERİNİ GÖRMEDİLER

Soruşturmanın dosya numarasının bile verildiği haberi, dinleme listesinde kendi yazarları olmasına rağmen görmeyen gazeteler vardı. Bunların başında ise Hürriyet ve Radikal gazeteleri geldi. Haberin gündeme düşmesinin hemen ardından haber siteleri ve gazetelerin tamamı haberi manşetten görürken, başta Hürriyet ve Radikal olmak üzere bazı gazetelerin sitesi haberi görmedi. Listede, Ertuğrul Özkök gibi 20 yıl Hürriyet’in yayın yönetmenliğini yapmış bir isim varken bile Hürriyet inatla haberi görmezden geldi.

HABERİ DAHA SONRA GÖRDÜLER AMA..

Radikal gazetesi saatler sonra haberi Yeni Şafak'ı kaynak göstererek gördü fakat listeyi yayınlamadı.

CEMAAT MEDYASI DA GÖRMEDİ

Öte yandan, Gülen Cemaati'ne yakın Zaman ve Bugün gazetelerinin siteleri de haberi görmedi. 

7 BİN KİŞİLİK DİNLEME LİSTESİ


CEMAAT'İN ARKA SAYFA GÜZELLİ YENİ GAZETESİ

Türkiye'nin gündemine bomba gibi düşen haberi görmeyen Hürriyet, akşam saatlerine doğru Fethullah Gülen'in konu ile ilgili avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamayı gördü. Hürriyet, haberin kendisini görmezken, habere karşı yapılan açıklamayı görerek ilginç bir habercilik refleksine imza attı. Gazete, "Gülen'den dinleme açıklaması" başlığıyla verdiği haberi bir süre sayfanın üst bölümünde küçük şekilde tutarken, daha sonra manşete aldı. 

7 bin kişilik dinleme listesini görmeyen gazeteler

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir