taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.09125
1221.4505
93616.45
209.498

7 üniversite kazandı, 5’ini bitirdi

Bursa'da doktorluk yapan 54 yaşında evli ve üç çocuk babası Ahmet Kartal’ın okuma azmi, herkese örnek olacak türden.

İHA | 02.07.2018 - 09:34..

İlk olarak Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’ni kazanan Ahmet Kartal, babasını kaybedince okulunu bırakmak zorunda kaldı. Ardından Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni kazandıktan sonra hayat şartları dolayısıyla bir kez daha eğitim yarıda kalan Ahmet Kartal’ın eğitim mücadelesi devam etti.

TIP FAKÜLTESİNİ KAZANDI

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu Radyoloji Bölümü’ne kayıt yaptıran Ahmet Kartal, bu bölümü tamamlayıp memur olarak iş hayatına adım atıldı.

Memur olarak hayatını sürdürürken, ders çalışıp sınavlara hazırlanan Kartal, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanıp okuyarak hayalini kurduğu doktorluk mesleğine kavuştu. Bundan sonra da okumaya hep devam etti.

7 üniversite kazandı, 5’ini bitirdi

"OKUMA SERÜVENİM DEVAM EDECEK"

En son okulu bitirdiğinde mezuniyet törenine davet edilmesini de anlatan Ahmet Kartal, "Okulu belirli bir derece bitirenleri çağırıyorlardı. Anadolu Üniversitesi beni törenlere çağırdı. Diploma törenine katıldım, kep attım. Bundan sonraki okul okuma serüvenim devam edecek. Çünkü okumayı seviyorum. Zaten yüksek lisans öğrencisiyim fakat pasif durumdayım. Sağlık yönetimi ile ilgili bölümleri okumak istiyorum." diye konuştu.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)