taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5726
Euro
7.2495
Altın
1615.73
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.809
Bitcoin
42119.12
fuzulev

Tarihi Venedik Karnavalı başladı

İtalya'nın Venedik kentinde dünyaca ünlü tarihi karnavalının bu yılki versiyonu etkinliklerle başladı.


Whatsapp ile paylaş

Tarihi Venedik Karnavalı başladı

Tarihi Venedik Karnavalı başladı

Geçmişi çok eskilere dayanan, köklü bir gelenek halini alan ve dünya genelinde maskeleriyle tanınan Venedik Karnavalı 2014, ilginç gösterileriyle başladı. Bu yılki teması "Muhteşem Doğa" olarak belirlenen karnavalda, doğayı temsil eden ögeler, düzenlenecek etkinliklerde yer alacak.

ZOMBİ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

Karnaval boyunca kent, gerek kültürel gerekse eğlence üzerine kurulu gösteri ve etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Karnavalda, açılış gününün gündüz bölümünde, "Zombiewalk (Zombi yürüyüşü)" yapıldı. İlgi gören aktivitelerden biri olmayı başaran Zombi yürüyüşünde, ilginç maske ve kostümleriyle Zombilere benzeyen göstericiler kentin ana arterlerinde yürüdü.

'SU ÜSTÜNDE VENEDİK FESTİVALİ'

Festivalin açılış gününde yapılan dikkat çekici etkinliklerden bir diğeri ise akşam saatlerinde Büyük Kanal'ın üstündeki Canerregio semti civarında yapılan "Su üstünde Venedik Festivali" oldu. İki müzisyenin savaşını konu alan etkinlikte ejderha şeklinde iki kayıkta yer alan orkestraların gösterisi ilgiyle izlendi. 4 Mart Salı gününe kadar sürecek ünlü karnavalın dünya genelinde tanınmasını sağlayan özel maske ve kostümlerin sergileneceği yarışmanın büyük finali ise 2 Mart Pazar günü yapılacak.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir