taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3279
6.06185
1278.555
97955.16
219.032

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 TV ve Kanal 360 ortak yayınından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Haber Merkezi | 13.06.2018 - 23:37..
Whatsapp ile paylaş

Baba ocağı Rize Güneysu’da, 24 TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek ve Yayın Danışmanı Ersoy Dede ile canlı yayına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından önemli ayrıntılar..

"Bugün Trabzon'da mitingimiz vardı. Muhteşemdi. Ovit Tüneli'nin açılışını yaptık. Tarihi önem açısından önemli bir projeydi.

Güneysu'ya geldiğimde huzur hissediyorum. Buraya geldiğimde en az bir hafta kalıyorum.

Kökten kopmamak lazım. Çocukluğumuzda babam her yaz tatilinde bizi buraya getirirdi. O zamanlar ilçe değildi, nahiyeydi.

"YERLİ SANAYİYİ YÜZDE 20'DEN 60'A ÇIKARTTIK"

Göreve geldiğimizde yüzde 20 olan yerli sanayi şimdi yüzde 65. Onlara sorsan bunu bilmezler. Çünkü onlar dertli değil, biz dertliyiz.

"ARTIK KENDİ SİLAHLARIMIZI YAPIYORUZ"

Türkiye artık İHA-SİHA üretiyor. Tankta prototip hazırlandı, yakında üretime geçilecek. TOMA'lar artık Türkiye'de yapılır hale geldi. Yerli motorumuzu da yapar hale geliyoruz. ATAK helikopterlerini ürettik ve ihraç eder hale geldik.

"İSRAİL VE ABD, SÜREKLİ ARIZA ÇIKARDI"

Bunlar müstemleke ama biz kendi irademizi ortaya koyduk. İsrail Heron'larını verdi ama arıza çıkardılar. ABD kongresi ise İHA satışına izin vermedi. Çok şükür artık kendi üretimimizi yapıyoruz.

PUTİN'E S-500 ORTAKLIĞI TEKLİFİ

Putin'e S-500 füzesini birlikte yapmayı teklif ettim.

"MOODY'S'E BİR OPERASYON DA BİZ ÇEKECEĞİZ"

24 Haziran'dan sonra Moody's'e bir operasyon da biz çekeceğiz.

Bu OHAL bizim geldiğimiz zamanki gibi değil. 24 Haziran'dan sonra ilk işimiz inşallah OHAL'i kaldırmak olacak.

"24 HAZİRAN'DAN SONRA, BATI'YA GEREKLİ TAVRI KOYACAĞIZ"

Sabırla 24 Haziran'ı atlatalım diyoruz. Batı'ya gerekli tavrı koyacağız. Bunu stabil hale Almanya ile getiririz. Almanya FETÖ'cülerle dolu. Buralarda PKK var, YPG var. Bunlara karşı aldığımız sinyaller var.

"ARTIK ESKİ TÜRKİYE OLMAYACAK"

Halkımın beni Meclis'te yalnız bırakacağını düşünmüyorum. Artık 'Eski Türkiye' olmayacak. 16 yılda biz ülkemizi nasıl uçurduysak bundan sonra daha hızlı bir şekilde ülkemizi uçuracağız. 2023, 2053, 2071 de farklı olacak.

"OBAMA, SÖZÜNDE DURMADI"

Obama verdiği sözü tutmadı. ABD'nin Suriye'de 20'yi aşkın üssü var.

Şu anda biz belirlenen takvimle Münbiç'te çok daha iyi bir mesafe alacağımıza inanıyoruz.

"ABD, VERDİĞİ SİLAHLARI TOPLARSA SORUN OLMAZ"

Silahların üzerindeki kendi seri numaralarıyla geri toplayacaklar, bunun sözünü verdiler. Eğer bunlar seri numaralarıyla bunları toplarlarsa oradaki sıkıntı daha da aşılmış olacak. Bunu ben önemli bir gelişme olarak görüyorum.

"PKK'NIN ARKASINDA DURDUĞU ADAYI ZİYARET ETTİ"

Bay Muharrem'den, bay Kemal'den terörle mücadele hakkında tek kelime duydunuz mu? Bay Muharrem gidip PKK'nın arkasında durduğu adayı ziyaret etti. Tutuklu olan kişi de aday olmamalı aslında. Çünkü bu kaçamak yoldur.

"TÜRK, TÜRKLÜĞÜ İLE ÖVÜNÜR AMA DİĞERİNİ AŞAĞILAMAZ"

Merhum dedem 'Torunum bir gün öleceğiz, bize kabirde kavmin ne diye sormayacaklar' demiş. Bizim dinimizde kavmiyetçilik yok. Türk, Türklüğü ile övünür. Ama bunu diğer kavimlere karşı bir üstünlük olarak söyleyemez.

İnkar politikalarını, ret politikalarını gündeme getiren ve bu sorunlarla mücadele eden benim. Kürtçe propaganda yolunu açan benim.

DEMİRTAŞ'IN ADAYLIĞI

Aday olduğunda içerideydi. Orada zaten bir eksiklik, bir yanlışlık var. Yani biz burada illa  mahkumiyeti adaylık şartları arasında saymamamız lazım. Tutuklu da olsa bence  tutuklu olan kişi de aday olamaz, olmamalı. Çünkü bu bir kaçamak yoldur. Buna  niye böyle bir fırsatı biz verelim?

Zaten Bay Kemal, bay Muharrem'den kurtulmak için aday gösterdi.

Muharrem İnce'nin Erhan Afyoncu'ya söylediği laf ciddi iftira. Sen rahatsız oluyorsun diye bu yanlış düzeltilmeyecek mi? Her şeyleri yalan bunların.

"ÇOCUKLARIMIZ, BAŞÖRTÜLÜ DİYE ÜLKEMİN OKULLARINDA OKUYAMADI"

Bunların karakterlerinde var. Traktöre binmekle çiftçi olmuyor. Ramazan gününde deniz sefalerı var. Bizleri konuşturtmasınlar.

Biz, ne beyaz ne  zenci böyle bir şeyin içerisinde değiliz. Biz bu millete efendi değil, hizmetkar  olmaya geldik. Eğer bu ülkede 'zenci Türklerden' bahsediliyorsa o biziz. Çünkü  bizim yavrularımız okulların kapısından geri döndürüldü. Benim çocuklarım başörtülü diye okuyamadı, katsayı engeline takıldılar. Bizim çocuklarımız ülkede üniversite okuyamadılar. Gittiler yurt dışında okudular. Onlara konulan bu engel neyin engeliydi? Beyaz Türk olmadıkları için.

İNCE'NİN FETÖ İDDİALARI

Kalkıyorsun Erhan  Afyoncu'ya takılıyorsun. Erhan Afyoncu kim, sen kim? Erhan Afyoncu'nun atılacak  tırnağı olmazsın."

Erdoğan'dan Muharrem İnce ve Kılıçdaroğlu'na:

"İsmail Metin Paşa gibi bir kahramanın apoletlerini sökecekmiş, sen kimsin? O apoletleri sen takmadın, millet taktı.

Siz teröristlerle birlikte yürüdünüz. 7 Ağustos'da da son ana kadar Yenikapı'ya gelmek istemedi.

FETÖ ELEBAŞINI İADESİ

Bay Muharrem başka bir şey söylüyor, Bay Kemal başka bir şey söylüyor. Hanginize inanalım?

Taşeronlara kadro verildi. Bundan daha güzel bir şey mi var? Utanmadan 'Sizin cebinize bir şey girdi mi?' diyor. OECD ülkeleri arasında ilk sıradayız. Adam büyümenin tanımı bilmiyor. Şu işsizlikle mücadele büyümenin en büyük işareti.

1 milyon taşeron işçinin kadroya alınması büyümenin göstergesidir.

24 Haziran sıradan bir oylama değil, Türkiye  küllerinden çok farklı bir şekilde zaten doğruluyor. 16 aydır bu süreç devam  ediyor, inşallah bu 24 Haziran'da da bu süreç aynı kararlılıkla devam  edecek.

2002'de Türkiye berbat bir konumdaydı. Türkiye artık tırmanışa geçmiş durumda.

Evlerimizde buzdolabı falan yoktu. Biz yarım saat mesafeden kütük buzlar alırdık. O buzla soğutulması gereken şeyleri soğuturduk. Artık firmalar arasında rekabet var. Artık 2-3 yılda buzdolabı değişiyor.

Elon Musk çok farklı bir insan ve ziyaretime geldi. "Yerli otomobili beraber yapar mıyız?" dedim, "Yaparız" dedi. Bu muhalefet akaryakıtla çalışacak araç yapılacağını sanıyor. 2020-2021'de yerli ve milli araçlarımızı piyasaya süreceğiz."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir