taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.1495
Euro
6.685
Altın
1646.01
Borsa
114222.79
Gram Altın
325.534
Bitcoin
56823.18

Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı'nda son durumu açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakü'deki zirvede, 1000 kilometrekarelik alanı bölücü terör örgütünün işgalinden kurtardığımızı açıkladı.

Haber Merkezi | 15.10.2019 - 12:06..
Whatsapp ile paylaş
Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı'nda son durumu açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakü'de Türk Dili Konuşan Ülkeler İş Birliği Konseyi 7. Zirvesi'nde, Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Erdoğan; "Bu sabah itibarıyla yaklaşık bin kilometrekarelik alanı bölücü terör örgütünün işgalinden kurtardık. Harekat başarı ile sürüyor." dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

"Bu zirve gerçekten tarihi bir nitelik taşıyor. Türk dünyası nezdinde ortak bir fon kurulması önerisini destekliyoruz. Ekonomilerimiz üzerindeki döviz baskısını azaltacak mekanizmaları devreye almalıyız. Kotalar maalesef ticaretimizin önündeki en büyük engellerden biridir. Türk Konseyi olarak aramızdaki kotaları kaldırmamız gerekiyor. Günümüzde bölgemizin barış huzur ve istikrarına en büyük tehdit terördür.

BARIŞ PINARI HAREKATI

Barış Pınarı Harekatı’nın iki önemli amacı var. Bunlardan ilki Suriye'nin kuzeyindeki PKK/YPG kaynaklı terör tehdidinin tamamen ortadan kaldırılmasıdır. Harekatın ikinci gayesi ise; 8 yıldır misafir ettiğimiz 3 milyon 650 bin Suriyeli Arap'ın kendi ülkelerine dönebilmelerini sağlamaktır. Ve bunun dışında da 350 bin Kürt'ü ülkemizde misafir etmektedir.

"BİN KİLOMETREKARELİK ALANI KURTARDIK"

Bu sabah itibarıyla yaklaşık 1.000 kilometrekarelik alanı, bölücü terör örgütünün işgalinden kurtardık. Harekat başarı ile sürüyor.

Burada uluslararası destekle istikrarı sağlayacağız. Suriye'nin kuzeyi, barış pınarlarıyla yeşillenene kadar devam edeceğiz. Operasyonun başladığı andan itibaren destek veren liderlere teşekkür ediyorum.

İnşallah gelecek sene Türkiye'de düzenlecek 8. zirvede, Türkmenistan'ı da görmek istiyoruz. Türkmenistan'ın iştirakiyle de 6 millet, 6 devlet tek yürek olmaya davet ediyorum.

Erdoğan, Azerbaycan'daki Türk Dili Konseyi'nde VİDEO

Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı'nda son durumu açıkladı

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir