taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7104
6.4336
1413.14
97098.34
259.536

Ermeni Oğuz’a Trabzon’da soykırım

Bordo-mavili taraftarlar TFF binasına siyah çelenk bıraktı.

17.12.2008 - 17:50..
Whatsapp ile paylaş
Ermeni Oğuz’a Trabzon’da soykırım

Trabzonsporlu taraftarlar hakem kararlarından dolayı Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Merkez Hakem Kurulu’nu protesto ederek, TFF binasına siyah çelenk bıraktı.

SİYAH BALONLARLA YÜRÜDÜLERLevent’teki metro girişinde toplanan 150’den fazla bordo-mavili taraftar, buradan federasyonun binasına doğru sloganlarla yürüyüşe geçti. Çevrede güvenlik önlemi alan polis kordonunun içinde siyah çelenkle birlikte yürüyen taraftarlar, ellerindeki siyah balonları, kırmızı kartları sallayıp, düdük çalarak federasyonu protesto etti.

ERMENİ OĞUZ’A TRABZON’DA SOYKIRIMTrabzonsporlu taraftarlar protesto sırasında ’’Şampiyon olmamız engellenemez’’, ’’Oğuz Sarvan istifa’’, ’’Ermeni Oğuz’a Trabzon’da soykırım’’ şeklinde sloganlar attılar. Taraftarlar ayrıca, ’’Şampiyonluk önemli değil, senin bu adaletin arenada vermiş olduğun asil ve onurlu mücadelen yeter’’, ’’Susmuyoruz temiz bir lig istiyoruz’’, ’’Federasyon haksızlık karşısında susma, susup da dilsiz şeytan olma’’ diye pankartlar taşıdı.

TFF FİYASKOSUBir grup taraftarın Leventteki metro istasyonunda açtığı ’’Türkiye Futbol Fiyaskosu, destek beklemiyoruz köstek olmayın, Mahvetti Hakem Kararları, bana hakemini söyle sana sonucunu söyleyeyim’’ pankartının altındaki, ’’Yasinlerle çıktık yola, Ogünler çok yakında’’ yazısı nedeniyle, organizasyon komitesi uyarı yaparak bu pankartı kaldırttı.

TRABZONSPOR CAMİASINA DİRENEMEZSİNİZFederasyon binasına yaklaşık 50 metre kala polisler tarafından durdurulan taraftarlardan beş kişi, polis kordonundan geçip federasyon binasının önüne siyah çelenk bıraktı. Burada bir açıklama yapan taraftar temsilcisi Metin Külünk, hataların insanlara mahsus olduğunu bildiklerini ifade ederek şunları söyledi: ’’Bu düşüncemize rağmen, dünkü açıklamasında, kararlarda kasıt aranmamasını isteyen TFF’ye Trabzonsporlu olarak soruyoruz; haftalardır sonuca etki eden hakemleri dinlendirmek yerine ’fahiş ve özrü kabul olmayan hatalara ödül verir gibi’ hemen akabinde maçlara verilmesi bir kasıt değil midir? Yok eğer kasıt olmadığına inanıyorsanız neden bu hafta adı geçen hakemlerin hiç birine görev vermediniz. Yoksa görev mi tamamlandı? Aptal değiliz, en az perde arkasında oynayanlar kadar akıllıyız. Eğer hakem camiası veya varsa haince oyuncular, bugüne kadar olumlu tek bir icraatını göremediğimiz federasyon da dahil olmak üzere bilmelidirler ki, bütün karar alıcılarının, gizli emelleri devam ederse ve ettirilirse ihanet zemberekleri içerden çevrilmeye devam ederse, bugünkü kalabalığın binlerce katını, yine burada bulursunuz. Her alanda özellikle haksızlıklara karşı korkunç bir mücadele gücünü içinde taşıyan Trabzonspor camiasına direnemezsiniz. Bugün son bir kere daha yutkunuyoruz. Nefesimizi topluyoruz. Rüzgar ekenlere fırtınamızı asla biçtirmeyeceğiz’’.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir