taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5787
Euro
7.2463
Altın
1614.36
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.355
Bitcoin
42321.6
fuzulev

AB Bakanı Çavuşoğlu: Bize en son akıl verecek ülke ABD

Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, internet yasasıyla ilgili kaygıları dile getirirken ABD için, 'Bize en son akıl verecek ülke' eleştirisinde bulundu.


Whatsapp ile paylaş
AB Bakanı Çavuşoğlu: Bize en son akıl verecek ülke ABD

AB Bakanı Çavuşoğlu: Bize en son akıl verecek ülke ABD

Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NTV'de katıldığı canlı yayında gündeme dair değerlendirmede bulundu. Çavuşoğlu, ABD'nin internet düzenlemesi ile ilgili Türkiye'ye yaptığı uyarıya da cevap verdi. 

ABD'DEN TÜRKİYE'YE ELEŞTİRİ

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, gündelik basın toplantısında, Türkiye’de internet yasağına ilişkin kendisine yöneltilen soruya verdiği yanıtta, “Bu yasa, ifade özgürlüğünü, basın özgürlüğünü ve internet üzerinden bilgiye erişimi sınırlandırıcı potansiyele sahip. AGİT’in (Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı) daha önce yaptığı açıklamalara katılıyor ve yasasının kabul edilmiş olmasından kaygı duyuyoruz. Biz Türkiye’den, daha önce de birkaç kez belirttiğim gibi, temel ifade özgürlükleri ile özgür ve bağımsız medyayı savunmasını bekliyoruz” yorumunda bulunmuştu. 

BAKAN'DAN CEVAP VAR

ABD'nin Türkiye'deki internet düzenlemesiyle ilgili yaptığı yorumu eleştiren AB Bakanı Çavuşoğlu, 'Bize en son akıl verecek ülke ABD'dir' dedi.

İşte AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları; 

'BİZE EN SON AKIL VERECEK ÜLKE ABD'DİR'

- En son Amerika Birleşik Devletlerinden bir açıklama geldi. 'Basın özgürlüğü ve bilgiye erişim konularında kaygılarımız var' dedi. Avrupa Birliği’nden eleştiriler geliyor, mektuplar geldiği söyleniyor. Geliyor mu mektuplar? Kaçıncı mektup oldu?

İnternetle ilgili bize en son akıl verecek ülke Amerika Birleşik Devletleri’dir. İnternetle ilgili yaptığı kısıtlamaları herkes bilir Amerika Birleşik Devletleri’nin WIKILEAKS başta olmak üzere. Amerika Birleşik Devletleri ile ilgili son derece dostane hisler içinde olan bakan olarak söylüyorum bunu. Ama içeriğine bakmadan başka ülkelerin internetle ilgili aldığı tedbirlere bakmadan kaygı verici gibi rutin açıklama yapması kabul edilebilir bir şey değil.  

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir