taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3226
6.074
1224.5815
93329.22
210.232

ABD ordusunda kopya skandalı

ABD Hava Kuvvetleri'nde yaşanan sınavda kopya skandalıyla ilgili 9 komutan ihraç edilecek.

28.03.2014 - 05:17..

ABD ordusunda kopya skandalı

ABD Hava Kuvvetleri'ni sarsan, nükleer füze programı sınavlarındaki kopya skandalı nedeniyle Hava Kuvvetleri'nden orta rütbeli 9 komutanın ihraç edilmesi kararı alındı.

9 KOMUTANA İHRAÇ, ONLARCA SUBAYA CEZA

Savunma Bakanlığı'nın Hava Kuvvetleri'nden sorumlu yetkilisi Deborah Lee James, Pentagon'da düzenlediği basın toplantısında, kopya skandalıyla ilgili olarak orta rütbeli 9 komutanın ihraç edilmesinin kararlaştırıldığını ve onlarca subaya disiplin cezaları verileceğini açıkladı.

James, ihraç edilecek komutanların, Montana'daki Malmstrom Hava Gücü Üssü'nde görev yaptıklarını belirtirken, Kıtalararası Balistik Füze Gücü'nde görevli personelin çalışma koşullarının ve morallerinin iyileştirilmesi için önlemler alındığını da söyledi.

Deborah Lee James, söz konusu komutanların, kopya skandalıyla doğrudan bağlantıları olmadığını, öte yandan ekiplerini gözetim altında tutmakta başarısızlığa uğradıklarını vurguladı.

İhraçların benzerlerine, ABD Hava Kuvvetleri tarihinde rastlanmadığına işaret edildi.

Skandalla ilgili olarak Hava Kuvvetleri'nden herhangi bir general cezalandırılmamış ancak ocak ayında sınavda kopya çekildiğinin ortaya çıktığı Montana üssünün komutanı Albay Robert Stanley istifa etmişti.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)