taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8082
6.4685
1488.5
97886.36
278.062
47072.36

ABD Savunma Bakan Vekili ile Hulusi Akar görüşme yapacak

ABD Savunma Bakanı Vekili Partick Shanahan, bugün Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’la Türkiye ile ABD arasındaki S-400 krizi konusunda bir görüşme yapacağını açıkladı.

Haber Merkezi | 12.06.2019 - 05:38..
Whatsapp ile paylaş
ABD Savunma Bakan Vekili ile Hulusi Akar görüşme yapacak

asd

Türkiye temmuz ayında S-400'leri teslim almaya hazırlanırken ABD, Ankara'ya  F-35'ler üzerinden gözdağı vermeye devam ediyor. Son dönemde ortaya çıkan  Türk pilotlarının eğitim programlarının sonlandırılması konusuna ilişkin, ABD'den açıklama geldi.

Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak ile Pentagon’da bir araya gelen ABD Savunma Bakanı Vekili Shanahan, görüşme öncesinde konuya değindi.

BAKAN AKAR İLE GÖRÜŞME

Cuma günü Akar’a gönderdiği ve Türkiye’nin F-35 savaş uçağı programına katılımına ilişkin değerlendirmeleri içeren mektuba yanıt alıp almadığı sorulan Shanahan, "Bu konunun artık haftalık olarak güncellediğimiz bir konu haline geldiğini düşünüyorum. Bakan Akar’la ilerleme konusunda birbirimizi bilgilendireceğimiz bir telefon görüşmesi yapacağım. Eğitimler konusunda bazı faaliyetleri durdurduk. Bakım faaliyetlerinden herhangi birini henüz askıya almadık. Ne tür bir ilerleme kaydettiğimiz konusunda görüş alışverişinde bulunacağımızı umuyorum. Şu anda ifade edeceklerim bunlar." dedi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir