taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7667
Euro
7.3731
Altın
1650.34
Borsa
93225.22
Gram Altın
358.715
Bitcoin
49321.99

ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel'dan IŞİD açıklaması

ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, Irak'ta IŞİD'le mücadelede, hava saldırılarının hedeflerinin belirlenmesi için sahada Amerikan askerinin gerekli olabileceğini söyledi.


Whatsapp ile paylaş
ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel'dan IŞİD açıklaması

hagel

Görevini Ashton Carter'a devretmeye hazırlanan ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, "Tüm seçeneklere bakmalıyız" ifadesini kullandı.

"ABD ASKERİ SAHAYA İNMELİ"

ABD Savunma Bakanı Hagel, Amerikan askerlerinin savaşmak için değil hava saldırılarında hedeflerin daha iyi belirlenmesine yardım etmek için konuşlanacağını vurguladı.

Hagel, "Ama daha o noktada değiliz, o noktaya gelir miyiz, gelemez miyiz, onu da bilmiyorum" şeklinde konuştu.

ERDOĞAN SIK SIK GÜNDEME GETİRİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, IŞİD ile mücadele "kara harekatı seçeneğini" sık sık gündeme getiriyor.

Uluslararası arenaya çağrıda bulunan Erdoğan'ın düşünceleri şöyle:

"Sadece hava harekatı ile burada netice almak mümkün değil. Bunun bir kara harekatı olması şart. Kara harekatının, hava harekatı ile desteklenmesi gerekir ve bu kara harekatında, Özgür Suriye Ordusu eğer eğit-donat noktasında gerekli desteği alırsa zaten onlar hazır. Onlar Suriye'nin evlatları ağırlıklı olarak. Bakın şu anda da Kobani'de ne oldu? Peşmergeleri, biz kendi ülkemizden geçirdik ve Kobani'ye geçtiler ve son günlerdeki olumlu gelişmeler ortada. Fakat onlara da yine bu desteklerin verilmesi gerekir. Eğer bu destekler verilirse hava destekli bu tür bir kara harekatının yapılması, bir de güvenli bölgenin tesis edilmesi bu defa göçü ne yapacaktır, engelleyecektir."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir