taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7317
Euro
7.2828
Altın
1621.23
Borsa
89552.61
Gram Altın
351.072
Bitcoin
45357.65

ABD'de borç tavanı yine artırıldı

Senato, ABD yönetiminin borçlanma limitini bir yıllığına koşulsuz olarak artırdı.


Whatsapp ile paylaş

ABD'de borç tavanı yine artırıldı

ABD'de borç tavanı yine artırıldı

ABD Senatosu, yönetimin borçlanma yetkisini 15 Mart 2015'e kadar koşulsuz olarak artırdı. Karar, Senato'da 43 red oyuna karşı 55 kabul oyuyla alındı.

OBAMA YÖNETİMİ NEFES ALACAK

ABD Temsilciler Meclisi'nin dün hükümetin borçlanma yetkisini bir yıllığına artırmasının ardından bugün de Senato, 55'e 43 çoğunlukla borç tavanını yükseltmeyi onayladı. Karar, Obama yönetimine ekonomi politikalarını uygulamada geniş bir hareket alanı kazandırıyor.

OBAMA CUMHURİYETÇİLER'İ ES GEÇMİŞTİ

Hazine Bakanı Jack Lew'in geçen hafta borç tavanının yükseltilmemesi durumunda 27 Şubat'tan sonra hükümetin yükümlülüklerini yerine getiremeyeceği açıklamasıyla yeniden alevlenen tartışmalarda Başkan Obama, Cumhuriyetçi Parti ile herhangi bir müzakereye girmeden Kongre'den "temiz" bir yetki istemişti.

Hükümetin borçlanma yetkisinin artırılması, bir süredir Cumhuriyetçi Parti tarafından Obama yönetiminin ekonomi politikalarına karşı en katı muhalefeti yaptığı alanlardan birini oluşturuyordu. Geçen yıl iki parti arasında anlaşmaya varılamaması sonucu ekim ayında hükümetin 16 gün kapalı kalmasına neden olan borç tavanı krizi bu yılın şubat ayına kadar geçici olarak çözülmüştü.

Senato'nun her iki kanadından da geçen borçlanma yetkisinin imzalanarak yürürlüğe girmesi için başkan Obama'nın önüne gittiği belirtiliyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir