taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7388
Euro
7.2872
Altın
1613.18
Borsa
89552.61
Gram Altın
349.439
Bitcoin
45675.01

ABD'de IŞİD'e katılmak isteyen 3 kişi gözaltına alındı

FBI, ABD'nin New York kentinde üç yabancıyı IŞİD'e katılmaya çalışmak ve katılanlara yardım etmek suçlamasıyla gözaltına aldı.

Ajanslar |
Whatsapp ile paylaş

ABD'de IŞİD'e katılmak isteyen 3 kişi gözaltına alındı

ABD'nin New York kentinde üç yabancı kişi IŞİD'e katılmaya çalışmak ve katılanlara yardım etmek suçlamasıyla gözaltına alındı.

UÇAĞA BİNMEK ÜZEREYKEN YAKALANDI

Zanlılardan biri, Kazakistan uyruklu 19 yaşındaki Akhror Saidakhmetov, John F Kennedy Havaalanında Salı günü İstanbul'a giden bir uçağa binmek üzereyken yakalandı. 24 yaşındaki Özbekistanlı Abdurasul Juraboev ise gelecek ay İstanbul'a gitmek için bilet almıştı. 30 yaşında bir Özbekistanlı olan üçüncü zanlı Abror Habibov ise Saidakhmetov'un Suriye'ye giderek cihatçılara katılmasına yardım etmekle suçlanıyor.

ABD'de IŞİD'e katılmak isteyen 3 kişi gözaltına alındı

SURİYE'YE GİDEMEZLERSE ABD'DE EYLEM YAPACAKLARDI

FBI'a göre zanlılar Suriye'ye gidemezlerse ABD'de eylem yaparak polis memurlarını ve FBI ajanlarını öldürme tehdidinde bulundu.

OBAMA'YI ÖLDÜRMEKLE TEHDİT ETTİLER

Zanlılar güvenlik güçlerinin dikkatini Özbekçe bir web sitesinde paylaşımda bulunduktan sonra çekti. Web sitesine yazdıkları gönderilerin birinde ABD Başkanı Barack Obama'yı öldürme tehdidinde bulunuyorlar. ABD bugüne kadar deniz aşırı ülkelerdeki gruplara katılmak isteyen 20 kişi hakkında işlem yaptı. Bunların birçoğu Suriye'ye gitmek istiyordu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir