taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

ABD'de uyuşturucu baskınında bomba şaşkınlığı

Uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan Rus öğrencinin, evinde imal ettiği iddia edildi.


Whatsapp ile paylaş

ABD'de uyuşturucu baskınında bomba şaşkınlığı

ABD'de uyuşturucu baskınında bomba şaşkınlığı

Adalet Bakanlığına bağlı ''Alkol, Tütün ve Ateşli Silahlar'' Bürosu (ATF) ajanlarının, Pennsylvania eyaletinde 18 yaşındaki Vladislav Miftakhov adlı Rus öğrencinin, apartman dairesinde bomba yaptığı iddiasının ardından, ABD Pittsburgh Savacısı David Hickton, perşembe günü mahkemeye yaptığı başvuruda, ''kayıtsız yıkıcı cihaz veya silah yapma ya da bulundurma'' suçlamasında bulundu.

Suçlama, ATF ajanlarınca, 24 Ocak'ta Atoona'da polisin gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonu çerçevesinde Rus öğrencinin evine yapılan baskının ardından geldi.

Pittsburgh'un doğusunda yer alan Penn State Üniversitesinin Altoona Kampüsü yakınında bir oda kiraladığı belirtilen Miftakhov, 24 Ocak'ta gözaltına alınmıştı.

ATF ajanlarının Miftakhov'un evinde, atomize edilmiş magnezyum ve potasyum perklorat ve 40 boş karbondioksit kartuşları ve kaynaştırıcı malzemeler bulduğu bildirildi. Ajanlar, bu malzemeler patlayıcıların içeriğini karakterize ettiği görüşünde.

Savcı Hickton da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Miftakhov'un evinde statik elektrikle dahi ateşlenebilecek kimyasal karışım elde ettiğini belirtti.

Miftakhov'un avukatı, federal suçlamayla ilgili olarak Atoona Mirror'a yaptığı açıklamada, ''Gerçekler ortaya çıktıkça, insanlar bunun farklı bir tarafını görecekler'' ifadesini kullandı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir