taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5672
Euro
7.2233
Altın
1615.93
Borsa
90181.45
Gram Altın
341.611
Bitcoin
42438.58
fuzulev

ABD’den Mısır’daki yeni idam kararlarına tepki

ABD yönetimi, Mısır’da ‘Kirdase katliamı’ olarak bilinen davada yargılanan Müslüman Kardeşler üyesi 183 sanık hakkında verilen idam kararından ‘derin endişe’ duyduklarını bildirdi.


Whatsapp ile paylaş

ABD’den Mısır’daki yeni idam kararlarına tepki

jen psaki

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki’ye günlük basın brifinginde, Mısır’da darbe karşıtı 183 sanık hakkında verilen idam kararı soruldu.

İDAM YARGILAMALARI SONA ERDİRİLSİN

“ABD, Mısır mahkemesi tarafından 183 kişinin toplu idamına yönelik kararından derin endişeye duyuyor” diyen Psaki, toplu yargılamalar yoluyla adil şekilde delillerin gözden geçirilmesinin ve şahitlerin dinlenmesinin mümkün olmadığına işaret etti. Psaki, “Mısır hükümetine, suçlanan tüm Mısırlıların bireysel haklarını korumaya ve toplu idam yargılamalarını sona erdirme çağrımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

ENDİŞELERİMİZ DEVAM EDİYOR

Mısır’ın demokrasi ve insan haklarına daha fazla saygı göstermesi noktasında ilerleme sağlayıp sağlamadığının sorulması üzerine ise Psaki, “Biraz önceki yorumlarımdan da gördüğünüz gibi açıkçası bu noktada endişelerimiz devam ediyor. Şu anda herhangi bir karar vermiş bulunmuyoruz” ifadesini kullandı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir